Google | Gmail

Google znovu upravil vzhled webového Gmailu a začne na něj uživatele postupně převádět

Zdroj: Google
Google znovu upravil vzhled webového Gmailu a začne na něj uživatele postupně převádět | Zdroj: Google

Na konci ledna Google odhalil budoucí podobu Gmailu. Firemní i domácí uživatelé ji měli možnost již půl roku testovat, pokud si nový kabátek sami aktivovali. Teď se redesign posouvá do další fáze a tvůrci oznámili, že jej vybraným uživatelům začnou nabízet jako výchozí. Zatím ale pořád budou mít možnost se vrátit.

A co je nového? Gmail už neplýtvá bílou, ta už tvoří pouze pozadí nepřečtených zpráv. Hlavní změnou je ovšem to, že Google na jednu stránku přidal vedle pošty i (skupinový) chat a videohovory. Uživatelské rozhraní doplnil o levý boční panel, v němž se můžete přepínat mezi Gmailu, Chatem, Spaces a Meet.

Má to tu výhodu, že kdo používá všechny možné komunikační prostředky, může mít v prohlížeči otevřenou pouze jednu kartu a mezi čtyřmi službami se okamžitě přepínat. Pokud někde čeká zpráva, u ikonky příslušné služby se zobrazí počet nepřečtených notifikací.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Stará, nová a ještě novější verze Gmailu

Kromě toho, že se nový Gmail začne postupně vnucovat uživatelům, došlo i další úpravě vzhledu. Google nasadil designový jazyk Material You, takže stránka už není šedivá, ale překrývá ji barevnými odstíny, standardně modrými. Změnil také tlačítko pro vytvořeného nového Gmailu a zavedl též rychlejší nastavení, kterým půjde Chat i Meet vypnout, takže stránka přijde o zmíněný boční panel a zůstane viditelný pouze Gmail.

Google původně avizoval, že redesign bude od června dostupný pro všechny bez možnosti návrat, ale plány – zdá se – o několik měsíců posunul.

Diskuze (13) Další článek: Vypadá jako Xiaomi, ale dojede dál. Test koloběžky Sencor Scooter Two Long Range

Témata článku: Google, Gmail, Chat, E-mail, Uživatelé, Uživatelské rozhraní, Material You, Meet, Vzhled, Panel, RedesignSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě