Google | Android | Předplatné

Google zlevnil předplatné Play Pass a rozšířil jej do dalších zemí. ČR stále ignoruje

Zdroj: Google
Google zlevnil předplatné Play Pass a rozšířil jej do dalších zemí. ČR stále ignoruje | Zdroj: Google

Google Play Pass je odpovědí na Apple Arcade. Loni spuštěná služba zpřístupní za měsíční poplatek 5 dolarů stovky aplikací a her pro Android, za které se jinak musí platit zvlášť. Uživatelé tak výhodně získají kopec zábavy, navíc bez reklam nebo in-app plateb.

Až doposud byl Play Pass dostupný jen v USA, Google jej ale konečně rozšiřuje i dál. Češi si bohužel musí počkat. V druhé vlně jsou Británie, Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Irsko, Kanada, Austrálie a Nový Zéland. Spuštění v těchto zemích je záležitostí několika dní. Firma dle svých slov připravuje také další expanzi.

Uživatelé se navíc mohou těšit na výhodnější předplatné. Google přidal roční tarif za 30 dolarů, při pravidelném měsíčním placení by fanoušci zaplatili dvojnásobných 60 dolarů. Tarif je mimochodem sdílený v rámci rodiny s až pěti dalšími uživateli.

Americká firma také obohatila katalog o více než 150 nových titulů. Mezi nimi je i plošinovka Sonic the Hedgehog ale také český Chuchel od Amanity. Tahákem z dřívějška jsou pak hry jako Star Wars: KOTOR, Terraria, Stardew Valley, Mini Metro, Monument Valley 2 nebo Chameleon Run od pražských Hyperbolic Magnetism.

Srovnání Play Passu a Apple Arcade
  Google Play Pass Apple Arcade
cena 4,99 $ za měsíc / 29,99 $ za rok 4,99 $ za měsíc / 49,99 $ za rok
platformy Android iOS, iPadOS, macOS, tvOS
obsah 500+ aplikací a her 100+ her
rodinné sdílení až 6 členů až 6 členů
dostupnost 10 zemí 150+ zemí
Váš názor Další článek: Softbank zvažuje, jak naložit s Armem. Ve hře je i prodej společnosti

Témata článku: Software, Google, Apple, Android, USA, iOS, Německo, Velká Británie, Francie, Austrálie, Itálie, Kanada, Španělsko, Předplatné, iPadOS, Sonic the Hedgehog, Monument Valley, Play Pass, Irsko, Uživatelé, Aplikace, Česká republika, KOTOR, Google Play Pass, Dolar


Určitě si přečtěte

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11