Google | Mobilní aplikace

Google zavírá další službu. Bulletin měl přinášet lokální zprávy, ale neujal se

Google zavírá další službu. Bulletin měl přinášet lokální zprávy, ale neujal se

Kdyby se všechny služby, které Google za dobu své existence ukončil, daly transformovat do nějaké fyzické podoby, mohlo by se jednat o poměrně rozlehlý hřbitov. Další náhrobek bude patřit službě, kterou jste pravděpodobně nepoužívali a dost možná ani neznali – Bulletin měl přinášet „hyperlokální“ zprávy.

Server Android Police zveřejnil dopis, který Google rozeslal všem uživatelům, jež v rámci Bulletinu vystavili alespoň jeden příspěvek. Informuje v něm o tom, že aplikace bude za dva týdny ukončena a nebude dále dostupná.

Děkujeme, odejděte!

„Děkujeme, že jste se stali součástí komunity Bulletinu.“ píše Google uživatelům. „Rozhodli jsme se ukončit pilotní provoz služby. Za dva týdny již nebude aplikace Bulletin dostupná a vystavené příspěvky dále nebudou veřejně viditelné.“

V další části pak informuje, že všechny publikované příspěvky byly archivovány a uživatelé si je mohou stáhnout přes odkaz uvedený v e-mailu. Čas mají až do pátku 22. listopadu, kdy bude veškerý obsah definitivně smazán.

Uživatelům, kteří mají zájem dále pokračovat v publikování, nabízí Google jako alternativu svou službu Blogger. Ta je k dispozici zdarma a zveřejněné příspěvky jsou dostupné čtenářům z celého světa, avšak nefunguje jako „lokální publikační platforma“.

Krátká historie Bulletinu

Google spustil „hyperlokální zpravodajskou službu“ s názvem Bulletin na začátku roku 2018. Nikdy ji však výrazněji nepropagoval ani nepokračoval v jejím rozvíjení, takže měla relativně málo uživatelů. Po celou dobu také běžela pouze v rámci pilotního provozu.

Klepněte pro větší obrázek 
Bulletin měl přinášet lokální zprávy

Základní myšlenkou bylo, že uživatelé budou publikovat informace ze svého okolí, přičemž cílovou skupinou měli být další lidé ze stejné oblasti. Google začal v několika městech a později rozšířil Bulletin do celých Spojených států a Kanady. Služba spoléhala na AMP pro rychlé načítání stránek.

Bulletin umožňoval lidem odesílat příběhy s obrázky a videy, které se zobrazovaly v rámci místní komunity. Google to popsal jako „bezpracný“ způsob, jak „získat pozornost pro inspirativní příběhy, o kterých se nemluví.“ Jednoduchá mobilní aplikace pro Android a iOS umožňovala rychlé zveřejnění.

Google se stále snaží vymýšlet způsoby, jak podpořit místní zpravodajství v rámci svých Zpráv (Google News). Firma nedávno aktualizovala svůj vyhledávací algoritmus, který má upřednostňovat původní zdroje informací. Do boje proti fake news investovala 300 milionů dolarů a spolupracuje se společností McClatchy na vývoji udržitelných obchodních modelů pro místní zpravodajství a publicistiku.

Diskuze (1) Další článek: Jak propojit telefon a počítač s Windows? Poradíme 4 způsoby, jak na to

Témata článku: Google, iOS, Mobilní aplikace, Android, USA, Kanada, Bulletin, Android a IOS, Lokální zpráva, Zprávy, Blogger, Příspěvek, Android Police, Google News, Aplikace, Uživatelé, Služba, Pilotní provoz


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF