Google | Mobilní aplikace

Google zavírá další službu. Bulletin měl přinášet lokální zprávy, ale neujal se

Google zavírá další službu. Bulletin měl přinášet lokální zprávy, ale neujal se

Kdyby se všechny služby, které Google za dobu své existence ukončil, daly transformovat do nějaké fyzické podoby, mohlo by se jednat o poměrně rozlehlý hřbitov. Další náhrobek bude patřit službě, kterou jste pravděpodobně nepoužívali a dost možná ani neznali – Bulletin měl přinášet „hyperlokální“ zprávy.

Server Android Police zveřejnil dopis, který Google rozeslal všem uživatelům, jež v rámci Bulletinu vystavili alespoň jeden příspěvek. Informuje v něm o tom, že aplikace bude za dva týdny ukončena a nebude dále dostupná.

Děkujeme, odejděte!

„Děkujeme, že jste se stali součástí komunity Bulletinu.“ píše Google uživatelům. „Rozhodli jsme se ukončit pilotní provoz služby. Za dva týdny již nebude aplikace Bulletin dostupná a vystavené příspěvky dále nebudou veřejně viditelné.“

V další části pak informuje, že všechny publikované příspěvky byly archivovány a uživatelé si je mohou stáhnout přes odkaz uvedený v e-mailu. Čas mají až do pátku 22. listopadu, kdy bude veškerý obsah definitivně smazán.

Uživatelům, kteří mají zájem dále pokračovat v publikování, nabízí Google jako alternativu svou službu Blogger. Ta je k dispozici zdarma a zveřejněné příspěvky jsou dostupné čtenářům z celého světa, avšak nefunguje jako „lokální publikační platforma“.

Krátká historie Bulletinu

Google spustil „hyperlokální zpravodajskou službu“ s názvem Bulletin na začátku roku 2018. Nikdy ji však výrazněji nepropagoval ani nepokračoval v jejím rozvíjení, takže měla relativně málo uživatelů. Po celou dobu také běžela pouze v rámci pilotního provozu.

Klepněte pro větší obrázek 
Bulletin měl přinášet lokální zprávy

Základní myšlenkou bylo, že uživatelé budou publikovat informace ze svého okolí, přičemž cílovou skupinou měli být další lidé ze stejné oblasti. Google začal v několika městech a později rozšířil Bulletin do celých Spojených států a Kanady. Služba spoléhala na AMP pro rychlé načítání stránek.

Bulletin umožňoval lidem odesílat příběhy s obrázky a videy, které se zobrazovaly v rámci místní komunity. Google to popsal jako „bezpracný“ způsob, jak „získat pozornost pro inspirativní příběhy, o kterých se nemluví.“ Jednoduchá mobilní aplikace pro Android a iOS umožňovala rychlé zveřejnění.

Google se stále snaží vymýšlet způsoby, jak podpořit místní zpravodajství v rámci svých Zpráv (Google News). Firma nedávno aktualizovala svůj vyhledávací algoritmus, který má upřednostňovat původní zdroje informací. Do boje proti fake news investovala 300 milionů dolarů a spolupracuje se společností McClatchy na vývoji udržitelných obchodních modelů pro místní zpravodajství a publicistiku.

Diskuze (1) Další článek: Jak propojit telefon a počítač s Windows? Poradíme 4 způsoby, jak na to

Témata článku: Google, Android, USA, Mobilní aplikace, iOS, Kanada, Blogger, Aplikace, Příspěvek, Android Police, Pilotní provoz, Zprávy, Služba, Google News, Bulletin, Uživatelé, Lokální zpráva, Android a IOS


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 41

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky