Google | Mobilní aplikace

Google zavírá další službu. Bulletin měl přinášet lokální zprávy, ale neujal se

Google zavírá další službu. Bulletin měl přinášet lokální zprávy, ale neujal se

Kdyby se všechny služby, které Google za dobu své existence ukončil, daly transformovat do nějaké fyzické podoby, mohlo by se jednat o poměrně rozlehlý hřbitov. Další náhrobek bude patřit službě, kterou jste pravděpodobně nepoužívali a dost možná ani neznali – Bulletin měl přinášet „hyperlokální“ zprávy.

Server Android Police zveřejnil dopis, který Google rozeslal všem uživatelům, jež v rámci Bulletinu vystavili alespoň jeden příspěvek. Informuje v něm o tom, že aplikace bude za dva týdny ukončena a nebude dále dostupná.

Děkujeme, odejděte!

„Děkujeme, že jste se stali součástí komunity Bulletinu.“ píše Google uživatelům. „Rozhodli jsme se ukončit pilotní provoz služby. Za dva týdny již nebude aplikace Bulletin dostupná a vystavené příspěvky dále nebudou veřejně viditelné.“

V další části pak informuje, že všechny publikované příspěvky byly archivovány a uživatelé si je mohou stáhnout přes odkaz uvedený v e-mailu. Čas mají až do pátku 22. listopadu, kdy bude veškerý obsah definitivně smazán.

Uživatelům, kteří mají zájem dále pokračovat v publikování, nabízí Google jako alternativu svou službu Blogger. Ta je k dispozici zdarma a zveřejněné příspěvky jsou dostupné čtenářům z celého světa, avšak nefunguje jako „lokální publikační platforma“.

Krátká historie Bulletinu

Google spustil „hyperlokální zpravodajskou službu“ s názvem Bulletin na začátku roku 2018. Nikdy ji však výrazněji nepropagoval ani nepokračoval v jejím rozvíjení, takže měla relativně málo uživatelů. Po celou dobu také běžela pouze v rámci pilotního provozu.

Klepněte pro větší obrázek 
Bulletin měl přinášet lokální zprávy

Základní myšlenkou bylo, že uživatelé budou publikovat informace ze svého okolí, přičemž cílovou skupinou měli být další lidé ze stejné oblasti. Google začal v několika městech a později rozšířil Bulletin do celých Spojených států a Kanady. Služba spoléhala na AMP pro rychlé načítání stránek.

Bulletin umožňoval lidem odesílat příběhy s obrázky a videy, které se zobrazovaly v rámci místní komunity. Google to popsal jako „bezpracný“ způsob, jak „získat pozornost pro inspirativní příběhy, o kterých se nemluví.“ Jednoduchá mobilní aplikace pro Android a iOS umožňovala rychlé zveřejnění.

Google se stále snaží vymýšlet způsoby, jak podpořit místní zpravodajství v rámci svých Zpráv (Google News). Firma nedávno aktualizovala svůj vyhledávací algoritmus, který má upřednostňovat původní zdroje informací. Do boje proti fake news investovala 300 milionů dolarů a spolupracuje se společností McClatchy na vývoji udržitelných obchodních modelů pro místní zpravodajství a publicistiku.

Diskuze (1) Další článek: Jak propojit telefon a počítač s Windows? Poradíme 4 způsoby, jak na to

Témata článku: Google, Android, USA, iOS, Mobilní aplikace, Kanada, Blogger, Bulletin, Načítání stránek, Lokální zpráva, Pilotní provoz, Aplikace, Zprávy, Android a IOS, Google News, Uživatelé, Příspěvek, Inspirativní příběh, Služba, Android Police


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 87

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11