Google | Chytrá domácnost | Google Home | Nest

Google zásadně předělává chytré displeje. Jejich rozhraní nabídne více informací a ovladačů

Chytré displeje vydává jak přímo Google pod svou značkou Home/Nest, tak i ostatní výrobci. Kromě integrovaného hlasového asistenta umožňuje díky displeji zobrazit fotografie, recepty, ale i videa. Nyní dochází k velké aktualizaci systému, který zobrazí více informací na jedné obrazovce.

Google Home Hub (či nověji Nest Hub) disponuje dotykovým displejem, který slouží jako malá obrazovka na přehrávání videí, ale i k zobrazování užitečných informací, jako je počasí či zprávy. Umožňuje i videohovory skrze Duo a Meet a hlavně – ovládat další zařízení v rámci chytré domácnosti. I kvůli tomu dochází nyní k poměrně zásadní aktualizaci rozhraní dostupného pod klepnutím na právě zobrazovanou fotografii.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá nové rozhraní chytrých displejů od Googlu

Doposud totiž bylo celé rozhraní složeno z karet zabírajících skoro celou obrazovku, ve kterých bylo nutné horizontálně rolovat. Směr pohybu zůstává i nyní, jednotlivé karty se ale přeskládaly a je tak nově možné hned vedle zobrazení počasí ovládat chytrou domácnost, na jejíž samostatné kartě najdete hned po ruce více přepínačů.

Jednotlivé sekce navíc mají záložku v horní části a je tak snadné přepnout. Zároveň je také možné přidat více účtů, například i pracovní, a Hub zobrazí všechny události sdruženě, bez nutnosti přepínání. Zároveň také přichází novinka, kterou mohou znát majitelé telefonů Pixel se stojánkem Pixel Stand – displej se začne pomalu rozsvěcovat půl hodiny před tím, než vám začne zvonit budík, aby imitoval východ slunce. To se bude hodit hlavně nyní v zimě. Stejně tak i novinka v podobě volitelného tmavého režimu. Rozhraní bylo doposud čistě bílé, což hlavně večer a v noci bylo dosti rušivé.

Celkově se tak Google zaměřil na použitelnost zařízení. Snadněji tak zastoupí úlohu centrálního ovladače pro vaši chytrou domácnost. Pokud doma máte chytrý displej, měla by aktualizace přijít v následujících dnech a týdnech.

Diskuze (2) Další článek: Skutečné hvězdné války: Jak bude vypadat případný vojenský konflikt ve vesmíru?

Témata článku: Software, Google, Aktualizace, Chytrá domácnost, Google Asistent, Google Home, Nest, Obrazovka, Nest Hub, Hub, Východ slunce, Google Home Hub, Domácnost, Rozhraní, Ovladač


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 71

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty