Google | Chytrá domácnost | Google Home | Nest

Google zásadně předělává chytré displeje. Jejich rozhraní nabídne více informací a ovladačů

Chytré displeje vydává jak přímo Google pod svou značkou Home/Nest, tak i ostatní výrobci. Kromě integrovaného hlasového asistenta umožňuje díky displeji zobrazit fotografie, recepty, ale i videa. Nyní dochází k velké aktualizaci systému, který zobrazí více informací na jedné obrazovce.

Google Home Hub (či nověji Nest Hub) disponuje dotykovým displejem, který slouží jako malá obrazovka na přehrávání videí, ale i k zobrazování užitečných informací, jako je počasí či zprávy. Umožňuje i videohovory skrze Duo a Meet a hlavně – ovládat další zařízení v rámci chytré domácnosti. I kvůli tomu dochází nyní k poměrně zásadní aktualizaci rozhraní dostupného pod klepnutím na právě zobrazovanou fotografii.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá nové rozhraní chytrých displejů od Googlu

Doposud totiž bylo celé rozhraní složeno z karet zabírajících skoro celou obrazovku, ve kterých bylo nutné horizontálně rolovat. Směr pohybu zůstává i nyní, jednotlivé karty se ale přeskládaly a je tak nově možné hned vedle zobrazení počasí ovládat chytrou domácnost, na jejíž samostatné kartě najdete hned po ruce více přepínačů.

Jednotlivé sekce navíc mají záložku v horní části a je tak snadné přepnout. Zároveň je také možné přidat více účtů, například i pracovní, a Hub zobrazí všechny události sdruženě, bez nutnosti přepínání. Zároveň také přichází novinka, kterou mohou znát majitelé telefonů Pixel se stojánkem Pixel Stand – displej se začne pomalu rozsvěcovat půl hodiny před tím, než vám začne zvonit budík, aby imitoval východ slunce. To se bude hodit hlavně nyní v zimě. Stejně tak i novinka v podobě volitelného tmavého režimu. Rozhraní bylo doposud čistě bílé, což hlavně večer a v noci bylo dosti rušivé.

Celkově se tak Google zaměřil na použitelnost zařízení. Snadněji tak zastoupí úlohu centrálního ovladače pro vaši chytrou domácnost. Pokud doma máte chytrý displej, měla by aktualizace přijít v následujících dnech a týdnech.

Diskuze (2) Další článek: Skutečné hvězdné války: Jak bude vypadat případný vojenský konflikt ve vesmíru?

Témata článku: Software, Google, Chytrá domácnost, Aktualizace, Google Asistent, Google Home, Nest, Google Home Hub, Ovladač, Předěl, Rozhraní, Domácnost, Obrazovka, DIS, Hub, Východ slunce, Nest Hub, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft