Google | Seznam.cz | Vyhledávače | Evropská unie

Google začne od března zobrazovat na Androidu ballot screen s vyhledávači. U nás je tam i Seznam

Google z donucení Evropské unie začne uživatelům na starém kontinentu zobrazovat obrazovku pro výběr výchozího vyhledávače. Nyní odtajnil, které bude v jednotlivých zemích nabízet.

Od 1. března začne Google uživatelům na území Evropské unie zobrazovat volbu pro nastavení výchozího vyhledávače. Ta se přitom promítne jak v prohlížeči Chrome, tak i ve vyhledávací liště v rámci zařízení. K tomu je donucen z nařízení Evropské unie, která americkému gigantovi uložila pokutu ve výši 5 miliard dolarů za zneužívání pozice a protlačování vlastní služby.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto bude vypadat výběr vyhledávače na Androidu (Foto: The Verge)

Seznam se bude zobrazovat novým uživatelům a bude se lišit dle země. Vždy budou k dispozici čtyři subjekty, přičemž jeden z nich bude samozřejmě Google. Zbývající tři jsou vybráni aukcí, tedy kdo dá více, má šanci se objevit v rámci Androidu. Konkrétní umístění ve čtveřici ale již bude náhodné. Tato aukce se přitom bude opakovat každé čtyři měsíce.

Konkurenti v čele s Qwantem a DuckDuckGo si ale stěžují, že se ze strany Googlu opět jedná o zneužití pozice, kdy je nutí platit za to, aby vůbec byli ve výběru

U nás i na Slovensku nechybí Seznam

Rozložení služeb v nabídce tak neodpovídá tržním podílům, ale tomu, jak moc jsou ochotny zaplatit za umístění v rámci systému. O seznamu informoval web The Verge. Bing od Microsoftu je tak třeba jen ve Velké Británii, další trhy se zřejmě Microsoftu nevyplatí. Zato DuckDuckGo je ve všech státech.

V rámci České republiky bude samozřejmě dostupný český Seznam, který doprovodí na soukromí zaměřený DuckDuckGo následovaný Info.com. To stejné pak platí i pro Slovensko.

V sousedním Polsku ale třeba Seznam vystřídal ruský Yandex a v Rakousku GMX. Po Evropě se pak často objevuje i vyhledávač PrivacyWall či Qwant, oba ale v poměrně malé míře.

Diskuze (21) Další článek: Twitter razantně změní možnosti komentářů pod tweety. K některým už nepůjde napsat odpověď

Témata článku: Microsoft, Software, Google, Yandex, Internet, Seznam.cz, Android, Chrome, DuckDuckGo, Evropa, Vyhledávače, Bing, Evropská unie, Velká Británie, Slovensko, Polsko, Česká republika, Vyhledávač, Uživatelé, The Verge, Choice, Seznam, SCR, Screen, Qwant, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Herní filosofie: remastery jako odraz evoluce herního průmyslu

Herní filosofie: remastery jako odraz evoluce herního průmyslu

Jsou tu s námi a vídáme je čím dál častěji. Remastery a remaky jsou stále populárnější. Proč tomu tak je?

Ladislav Novák
Téma
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru