Google | Seznam.cz | Vyhledávače | Evropská unie

Google začne od března zobrazovat na Androidu ballot screen s vyhledávači. U nás je tam i Seznam

Google z donucení Evropské unie začne uživatelům na starém kontinentu zobrazovat obrazovku pro výběr výchozího vyhledávače. Nyní odtajnil, které bude v jednotlivých zemích nabízet.

Od 1. března začne Google uživatelům na území Evropské unie zobrazovat volbu pro nastavení výchozího vyhledávače. Ta se přitom promítne jak v prohlížeči Chrome, tak i ve vyhledávací liště v rámci zařízení. K tomu je donucen z nařízení Evropské unie, která americkému gigantovi uložila pokutu ve výši 5 miliard dolarů za zneužívání pozice a protlačování vlastní služby.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto bude vypadat výběr vyhledávače na Androidu (Foto: The Verge)

Seznam se bude zobrazovat novým uživatelům a bude se lišit dle země. Vždy budou k dispozici čtyři subjekty, přičemž jeden z nich bude samozřejmě Google. Zbývající tři jsou vybráni aukcí, tedy kdo dá více, má šanci se objevit v rámci Androidu. Konkrétní umístění ve čtveřici ale již bude náhodné. Tato aukce se přitom bude opakovat každé čtyři měsíce.

Konkurenti v čele s Qwantem a DuckDuckGo si ale stěžují, že se ze strany Googlu opět jedná o zneužití pozice, kdy je nutí platit za to, aby vůbec byli ve výběru

U nás i na Slovensku nechybí Seznam

Rozložení služeb v nabídce tak neodpovídá tržním podílům, ale tomu, jak moc jsou ochotny zaplatit za umístění v rámci systému. O seznamu informoval web The Verge. Bing od Microsoftu je tak třeba jen ve Velké Británii, další trhy se zřejmě Microsoftu nevyplatí. Zato DuckDuckGo je ve všech státech.

V rámci České republiky bude samozřejmě dostupný český Seznam, který doprovodí na soukromí zaměřený DuckDuckGo následovaný Info.com. To stejné pak platí i pro Slovensko.

V sousedním Polsku ale třeba Seznam vystřídal ruský Yandex a v Rakousku GMX. Po Evropě se pak často objevuje i vyhledávač PrivacyWall či Qwant, oba ale v poměrně malé míře.

Diskuze (21) Další článek: Twitter razantně změní možnosti komentářů pod tweety. K některým už nepůjde napsat odpověď

Témata článku: Google, Software, Microsoft, Seznam.cz, Internet, Evropa, Android, Chrome, Vyhledávače, Evropská unie, DuckDuckGo, Bing, Yandex, Velká Británie, Slovensko, Česká republika, Screen, Uživatelé, Vyhledávač, Polsko, Seznam, The Verge, Qwant


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky