Google | Gmail | G Suite

Google začíná testovat integraci Chatu do Gmailu na mobilu. Můžete si to vyzkoušet

Google před několika měsíci ukázal, jak bude vypadat integrace jeho služeb Meet a Chat uvnitř Gmailu. zatímco první jsme se dočkali relativně záhy, s druhou to tak rychlé nebylo. Nyní si ale můžete integraci vyzkoušet sami.

Internetový gigant se snaží ze svého Gmailu vytvořit centrální místo pro všechnu vaši práci. Ať už jde o dokumenty či komunikaci s kolegy. A to nejen v rámci e-mailu, ale i instant messagingu skrze jeho službu Chat, či volání skrze Meet. Obě služby byly doposud poměrně oddělené, minimálně co se týče rozhraní.

První vlaštovky integrace se objevily v podobě widgetu umožňujícího vyvolat hovor na počítači, zásadnější krok ale přichází až nyní. V mobilní aplikaci Gmailu si totiž mžete aktivovat právě integraci Chatu. Díky tomu se vám tak objeví dvě nové záložky – Chaty a Místnosti – kde najdete své veškeré konverzace.

Klepněte pro větší obrázek 
Integraci Gmailu s Chatem si již můžete zapnout

Díky nedávné integraci se starými Hangouts by navíc mělo dojít i k tomu, že se vám objeví i dávné konverzace, jako se to stalo například mně. To bude zřejmě i důvod, proč se nám integrace prozatím podařila zapnout pouze na osobním účtu – firemní administrátoři totiž musí integraci nového Chatu a starých Hangouts ručně povolit. Do té doby je nový Chat stále tak nějak podivně oddělený.

Integraci je nutné ručně zapnout

Hlavní výhoda tohoto kroku je, že nepotřebujete separátní aplikaci na rychlou komunikaci v rámci týmu či rodiny (byť na běžné nefiremní konverzování jsou mnohem pohodlnější aplikace, nežli Chat). Takže namísto nainstalovaného Gmailu, Chatu a Meetu si vystačíte jen s tou první.

Pro aktivování je nutné zamířit do Nastavení – zde vyberte účet, pro který chcete funkci zapnout – Chat, kde stačí povolit zaškrtávátko. Poté se vám v aplikaci objeví dvě nové záložky a v bočním menu najdete přepínač, skrze který si můžete zvolit svůj stav – tedy zda se chcete ostatním zobrazovat jako online, pryč, nebo offline.

Google má s Gmailem velké plány. Podívejte se, jak bude vypadat:

Diskuze (3) Další článek: Škoda spouští Powerpass: Nabíjení po celé Evropě s jedinou appkou v mobilu

Témata článku: Software, Google, Gmail, Chat, Mobilní aplikace, Instant Messaging, Komunikace, G Suite, Meetu, TES, Aplikace, Mobil, Počítač, Hangouts, Integrace, Software na Heureka.czVy a počítač: Píšete na klávesnici všemi deseti prsty?
redakce
Vy a počítačKlávesniceAnkety
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko