Google | Gmail | Google Meet

Google začíná agresivněji vnucovat svůj Meet. Služba na videohovory se objevuje v postranním panelu Gmailu

Google rozhodně neztrácí čas a po uvolnění své videokonferenční služby Meet pro všechny uživatele začal s její integrací do Gmailu. Magazín The Verge informuje, že některým uživatelům už se v levém postranním panelu zobrazuje nabídka, přes kterou se mohou připojit ke schůzce, nebo založit novu.

Až do konce dubna byl Google Meet dostupný pouze firemním uživatelům v rámci G Suite. Minulý týden byl uvolněn pro všechny uživatele s účtem Google. Aktuálně umožňuje pořádání videokonferencí s až stovkou účastníků a jeho používání je zcela bezplatné, bez jakýchkoli omezení.

Google Meet táhne do boje

Videohovory zažily v uplynulých týdnech nebývalý rozmach. Může za to především epidemie nového koronaviru, kvůli které řada zaměstnanců pracuje z domova a potřebuje být v kontaktu se svými kolegy, klienty a zákazníky. V zámoří zabodovala platforma Zoom, jejíž pozici se nyní Google snaží ohrozit.

Meet nabízí proti Zoomu především lepší zabezpečení, spočívající v ověření uživatele účtem Google. Konkurenční platforma musela například řešit takzvaný zoombombing, kdy se k podnikovým konferencím připojovali vtipálci, kteří následně ukazovali své pozadí, nebo i něco horšího.

V případě Google Meet není uživatel, který nebyl pořadatelem konference pozván, vůbec vpuštěn do virtuální místnosti. Po přihlášení se zařadí na seznam čekatelů a jeho přidání do konverzace schvaluje organizátor.

Boj o videokonference

Proti Zoomu nebojuje jen Google, ale také Microsoft. Dle informací z minulého týdne vzrostl denní počet aktivních uživatelů jeho aplikace na 75 milionů. Zájem je ale i o Google Meet, kterému denně přibývají tři miliony uživatelů a nedávno překonal hranici sta milionů.

Nutno podotknout, že Google měl a má hned několik platforem pro videokomunikaci. Vzpomenout můžeme například Gchat, Allo či Hangouts. Meet tak je dalším pokusem uspět na poli podnikové i soukromé komunikace.

Diskuze (8) Další článek: Vláda schválila nový Národní akční plán čisté mobility. Do 10 let chce 220 tisíc elektromobilů na českých silnicích

Témata článku: Google, Microsoft, Gmail, Chat, Google Hangouts, Google Meet, Microsoft Teams, Zoom, Platforma, The Verge, Videohovor, Uživatelé, Videokonference, Panel