Google | Instagram | TikTok

Google začal ve vyhledávači ukazovat videa z TikToku a Instagramu. Zatím jen na mobilu

Foto: Pixabay.com
Google začal ve vyhledávači ukazovat videa z TikToku a Instagramu. Zatím jen na mobilu | Foto: Pixabay.com

Testování nové funkce zahájil v minulých dnech Google. V mobilní verzi svého vyhledávače začal ukazovat krátká videa z TikToku a Instagramu, dosud se k nim „externím“ způsobem nebylo možné dostat - nebyla zde indexovaná.

Obsah se zobrazuje v kartách „Short videos“, které spadají pod službu Google Discover. Ta je směsicí nejrůznějších odkazů, o kterých algoritmus vyhodnotí, že by se vám mohly líbit. Discover existuje buď přímo na některých telefonech s Androidem, či právě v mobilní aplikaci vyhledávače Googlu.

Dosud se v kartách objevovaly především videa z YouTube nebo jiných video platforem, v Česku spíše neznámých (indický Trell, projekt Tangi apod.). Na rozšíření o TikTok a Instagram poprvé upozornil web Search Engine Roundtable.

Po kliknutí na video je uživatel přesměrován na webovou verzi sociální sítě, aplikace se nespustí, ani když ji máte nainstalovanou. Stačí jeden krok a jste zpět na vyhledávači. To je přitom to, o co Googlu jde - aby lidé co nejdéle zůstali na jeho platformě. Ukojí touhu lidí po zábavním obsahu vyprodukovaném třetí stranou a zároveň a z toho sám profituje. Podobný princip existuje dlouho například u textů zpravodajských webů (byť to část mediálního trhu kritizuje). 

Zatím není jasné, jestli existuje dohoda mezi Googlem a Instagramem a TikTokem, například s Twitterem ji firma má. Proto jsou jeho příspěvky a videa indexovány již od roku 2015. Samotný Google jen pro TechCrunch potvrdil, že novinku na mobilních zařízeních testuje.

Diskuze (1) Další článek: Černobílý monitor Dasung Paperlike 253 s úhlopříčkou 25’’ a technologií e-ink neunavuje oči

Témata článku: Google, YouTube, Android, Twitter, Instagram, Vyhledávače, TikTok, Obsah, TechCrunch, Mobil, Vyhledávač, Česká republika, Google Discover, Platforma, Telefony s Androidem na Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína