Google | Hodinky | Nositelnosti | Wear OS

Google vylepšil WearOS. Slabinou chytrých hodinek ale zůstává starý čipset

Google vylepšil WearOS. Slabinou chytrých hodinek ale zůstává starý čipset

Google se v předstihu pochlubil drobnými vylepšeními uživatelského rozhraní svého hodinkového Androidu. Nový Wear OS, který se dostane k uživatelům v průběhu září, slibuje především svižnější a přirozenější ovládání – třeba rychlé procházení všech notifikací, které se zobrazují jedna za druhou v dlouhém pásu.

Další specialitou by mělo být lepší propojení s asistenční službou Googlu a také nový Fit, který firma představila minulý týden.

Nový Wear OS a procházení notifikacemi:

via GIPHY

Slabinou hodinek s Androidem uvnitř však i nadále zůstává to, s čím Google samotný nic nezmůže: hardware. Drtivou většinu zařízení s Wear OS totiž pohání čipset Snapdragon Wear 2100, který je už na scéně celé dva roky a je to znát.

Nový Wear OS a asistenční služba:

via GIPHY

Podobná zařízení tedy mají problém zejména s výdrží na baterii, která se v reálných podmínkách podobá mobilnímu telefonu.

Diskuze (2) Další článek: Monitory pískají. Zvuk lze nahrát běžným mikrofonem a zjistit, co zrovna děláte na počítači

Témata článku: Google, Android, Mobilní telefon, Hodinky, Nositelnosti, Wear OS, IFA 2018, Drobné vylepšení, Dlouhý pás, Snapdragon Wear, Podobné zařízení, Uživatelské rozhraní, Hod, Drtivá většina, Procházení, Čipset, Slabina, Rychlé procházení, Chytré hodinky, Wear osa, Svižné ovládání, Starý čipset, Notifikace, Asistenční služba, Reálná podmínka


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor