Google | Chytrá domácnost | Nest

Google vydal nový termostat Nest. Neučí se sám a ztratil otočnou korunu. Zato je ale levnější

Google několik let nabízí svůj chytrý termostat pod značkou Nest, doplněný o levnější model Nest E. Nyní ale přichází se zcela novým modelem, ještě levnějším. Ten přináší nový vzhled, upouští ale od některých specifických prvků.

Původní Nest Learning Thermostat přišel s poměrně unikátním kruhovým designem a otočnou korunou, která sloužila k ovládání zařízení. To přitom disponovalo barevným displejem. Hlavní výhoda ale byla v chytrém učení se toho, jak dům vytápíte/chladíte. Termostat se tak sám, zcela automaticky, dokáže naučit jak ve kterých hodinách chcete topit a jak dlouho vám trvá cesta z práce domů, aby vám stihl dopředu zatopit. To vše díky kombinování dat termostatu a telefonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Tako vypadá nový termostat od Nestu

Zařízení jako takové je ale poměrně drahé a tak následně přišel Nest E – levnější varianta bez barevného displeje a s menší podporou vytápění. Stál si ale zachoval oba charakteristické znaky, tedy korunu a učení se. Oproti tomu nové zařízení, pojmenované čistě Nest Thermostat nemá ani jedno. Zato je ale mnohem levnější a vyrábí se v několika barevných variantách tak, aby vše lépe zapadlo do vašeho bytu.

Namísto chytrého učení se tak můžete vše sladit třeba s vaším reproduktorem Nest Audio, který je dostupný ve stejných barvách. Co se týče funkcí, stále ale bude možné jej ovládat skrze aplikaci Google Home z mobilního telefonu, či skrze Google Asistenta a nebude chybět ani klasické plánování topení dle časového harmonogramu. Zároveň dokáže upozornit, když najde případné problémy s topením, či doporučí lepší nastavení teplot. Chytrá automatika zde ale prostě nebude.

Ovládání přímo na zařízení, které lépe zapadá do bytu a nevypadá tolik jako kus chytré techniky, probíhá za pomoci dotykových tlačítek na boku. A samotný instalace by měla být stejně snadná, jako u předchůdce. Napájení je zde řešeno dvěma AAA bateriemi. Podporováno je také vytváření zón za pomoci více termostatů, odpadla ale možnost vše propojit s Nest čidly.

Celkově se tak jedná o osekaný model k původním dvěma, odpovídá tomu ale i cena – ta v USA startuje na 130 dolarech (přibližně 3 tisíce korun). Nest E přitom stojí 170 a klasický chytrý Nest pak 250, což je citelný rozdíl.

Zdroj: The Verge

Diskuze (16) Další článek: Robotický delfín na dálkové ovládání je téměř k nerozeznání od skutečného zvířete

Témata článku: Google, Hardware, USA, Chytrá domácnost, Google Asistent, Energie, Google Home, Nest, Topení, Zařízení, Barevný displej, OTO, The Verge, Google Nest, Nesta, Model, Termostat, Nest Audio, Ovládání, Chytrá domácnost na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Recenze herních sluchátek JBL Quantum TWS. Špičkový zvuk výrobce v herním balení

Recenze herních sluchátek JBL Quantum TWS. Špičkový zvuk výrobce v herním balení

JBL nás potěšil nejnovějšími herními peckami Quantum TWS, které přináší známou kvalitu výrobce také do více herně zaměřené komunity. Povedlo se?

Michal Maliarov
SluchátkaRecenzeHardware
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid