Google | Chytrá domácnost | Nest

Google vydal nový termostat Nest. Neučí se sám a ztratil otočnou korunu. Zato je ale levnější

Google několik let nabízí svůj chytrý termostat pod značkou Nest, doplněný o levnější model Nest E. Nyní ale přichází se zcela novým modelem, ještě levnějším. Ten přináší nový vzhled, upouští ale od některých specifických prvků.

Původní Nest Learning Thermostat přišel s poměrně unikátním kruhovým designem a otočnou korunou, která sloužila k ovládání zařízení. To přitom disponovalo barevným displejem. Hlavní výhoda ale byla v chytrém učení se toho, jak dům vytápíte/chladíte. Termostat se tak sám, zcela automaticky, dokáže naučit jak ve kterých hodinách chcete topit a jak dlouho vám trvá cesta z práce domů, aby vám stihl dopředu zatopit. To vše díky kombinování dat termostatu a telefonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Tako vypadá nový termostat od Nestu

Zařízení jako takové je ale poměrně drahé a tak následně přišel Nest E – levnější varianta bez barevného displeje a s menší podporou vytápění. Stál si ale zachoval oba charakteristické znaky, tedy korunu a učení se. Oproti tomu nové zařízení, pojmenované čistě Nest Thermostat nemá ani jedno. Zato je ale mnohem levnější a vyrábí se v několika barevných variantách tak, aby vše lépe zapadlo do vašeho bytu.

Namísto chytrého učení se tak můžete vše sladit třeba s vaším reproduktorem Nest Audio, který je dostupný ve stejných barvách. Co se týče funkcí, stále ale bude možné jej ovládat skrze aplikaci Google Home z mobilního telefonu, či skrze Google Asistenta a nebude chybět ani klasické plánování topení dle časového harmonogramu. Zároveň dokáže upozornit, když najde případné problémy s topením, či doporučí lepší nastavení teplot. Chytrá automatika zde ale prostě nebude.

Ovládání přímo na zařízení, které lépe zapadá do bytu a nevypadá tolik jako kus chytré techniky, probíhá za pomoci dotykových tlačítek na boku. A samotný instalace by měla být stejně snadná, jako u předchůdce. Napájení je zde řešeno dvěma AAA bateriemi. Podporováno je také vytváření zón za pomoci více termostatů, odpadla ale možnost vše propojit s Nest čidly.

Celkově se tak jedná o osekaný model k původním dvěma, odpovídá tomu ale i cena – ta v USA startuje na 130 dolarech (přibližně 3 tisíce korun). Nest E přitom stojí 170 a klasický chytrý Nest pak 250, což je citelný rozdíl.

Zdroj: The Verge

Diskuze (16) Další článek: Robotický delfín na dálkové ovládání je téměř k nerozeznání od skutečného zvířete

Témata článku: Hardware, Google, USA, Chytrá domácnost, Google Asistent, Google Home, Energie, Nest, Termostat, Barevný displej, Nesta, Topení, The Verge, Ovládání, Model, Zařízení


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk