Google | Chytrá domácnost | Nest

Google vydal nový termostat Nest. Neučí se sám a ztratil otočnou korunu. Zato je ale levnější

Google několik let nabízí svůj chytrý termostat pod značkou Nest, doplněný o levnější model Nest E. Nyní ale přichází se zcela novým modelem, ještě levnějším. Ten přináší nový vzhled, upouští ale od některých specifických prvků.

Původní Nest Learning Thermostat přišel s poměrně unikátním kruhovým designem a otočnou korunou, která sloužila k ovládání zařízení. To přitom disponovalo barevným displejem. Hlavní výhoda ale byla v chytrém učení se toho, jak dům vytápíte/chladíte. Termostat se tak sám, zcela automaticky, dokáže naučit jak ve kterých hodinách chcete topit a jak dlouho vám trvá cesta z práce domů, aby vám stihl dopředu zatopit. To vše díky kombinování dat termostatu a telefonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Tako vypadá nový termostat od Nestu

Zařízení jako takové je ale poměrně drahé a tak následně přišel Nest E – levnější varianta bez barevného displeje a s menší podporou vytápění. Stál si ale zachoval oba charakteristické znaky, tedy korunu a učení se. Oproti tomu nové zařízení, pojmenované čistě Nest Thermostat nemá ani jedno. Zato je ale mnohem levnější a vyrábí se v několika barevných variantách tak, aby vše lépe zapadlo do vašeho bytu.

Namísto chytrého učení se tak můžete vše sladit třeba s vaším reproduktorem Nest Audio, který je dostupný ve stejných barvách. Co se týče funkcí, stále ale bude možné jej ovládat skrze aplikaci Google Home z mobilního telefonu, či skrze Google Asistenta a nebude chybět ani klasické plánování topení dle časového harmonogramu. Zároveň dokáže upozornit, když najde případné problémy s topením, či doporučí lepší nastavení teplot. Chytrá automatika zde ale prostě nebude.

Ovládání přímo na zařízení, které lépe zapadá do bytu a nevypadá tolik jako kus chytré techniky, probíhá za pomoci dotykových tlačítek na boku. A samotný instalace by měla být stejně snadná, jako u předchůdce. Napájení je zde řešeno dvěma AAA bateriemi. Podporováno je také vytváření zón za pomoci více termostatů, odpadla ale možnost vše propojit s Nest čidly.

Celkově se tak jedná o osekaný model k původním dvěma, odpovídá tomu ale i cena – ta v USA startuje na 130 dolarech (přibližně 3 tisíce korun). Nest E přitom stojí 170 a klasický chytrý Nest pak 250, což je citelný rozdíl.

Zdroj: The Verge

Diskuze (16) Další článek: Robotický delfín na dálkové ovládání je téměř k nerozeznání od skutečného zvířete

Témata článku: Hardware, Google, USA, Chytrá domácnost, Google Asistent, Google Home, Energie, Nest, Barevný displej, The Verge, Model, Nesta, Termostat, Topení, Ovládání, Zařízení


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk