Mapy Google | Rozšířená realita | Street View

Google v Praze nabídne vylepšenou navigaci Live View. Turistům ukáže polohu památek v AR

Google se již dva roky snaží vylepšit pěší navigaci ve své mapové aplikaci. Tečky a šipky na ploché mapě nemusí být všem srozumitelné, proto do hry zapojí rozšířenou realitu. Uživatel namíří foťákem v mobilu před sebe a Google přímo v prostoru ukáže, kam jít, jaké podniky jsou okolo apod.

Funkci Live View teď navíc doplní o nové možnosti. Ve 24 světových městech včetně Prahy ukáže v rozšířené realitě polohu významných památek a budov. Až turisté půjdou Novým Městem a na rohu uvidí tu podivnou budovu, Google jim řekne, že jde o Tančící dům. Nebo jim na Manhattanu pomůže v orientaci ve všech těch mrakodrapech.

V Live View ale neuvidíte jen architektonické skvosty, ale také přátele. Google chce brzy tuto funkci zpřístupnit při sdílení polohy. Domluvíte si rande pod nějakým stromem v parku a aplikace vám na obrazovce přesně ukáže bublinu s protějškem.

Právě přesnosti pomůže i fakt, že firma teď umí lépe pracovat s topografickou mapou, takže při navigaci pozná převýšení a budovu či osobu fyzicky stojící před vámi na kopci nezobrazí uvnitř kopce, ale nahoře. Nebo naopak značka nebude levitovat nad zemí při pohledu z výšky.

Funkce Live View je dostupná na telefonech podporujících rozhraní Apple ARKit nebo Google ARCore. Polohu památek zobrazí v Amsterdamu, Bangkoku, Barceloně, Berlíně, Budapešti, Dubaji, Florencii, Instanbulu, Kuala Lumpuru, Kjótu, Londýně, Los Angeles, Madridu, Milánu, Mnichově, New Yorku, Osace, Paříži, Praze, Římě, San Francisku, Sydney, Tokiu a Vídni.

Diskuze (7) Další článek: Britská armáda navrhla dron s dvouhlavňovou brokovnicí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,