Mapy Google | Street View | Rozšířená realita

Google v Praze nabídne vylepšenou navigaci Live View. Turistům ukáže polohu památek v AR

Google se již dva roky snaží vylepšit pěší navigaci ve své mapové aplikaci. Tečky a šipky na ploché mapě nemusí být všem srozumitelné, proto do hry zapojí rozšířenou realitu. Uživatel namíří foťákem v mobilu před sebe a Google přímo v prostoru ukáže, kam jít, jaké podniky jsou okolo apod.

Funkci Live View teď navíc doplní o nové možnosti. Ve 24 světových městech včetně Prahy ukáže v rozšířené realitě polohu významných památek a budov. Až turisté půjdou Novým Městem a na rohu uvidí tu podivnou budovu, Google jim řekne, že jde o Tančící dům. Nebo jim na Manhattanu pomůže v orientaci ve všech těch mrakodrapech.

V Live View ale neuvidíte jen architektonické skvosty, ale také přátele. Google chce brzy tuto funkci zpřístupnit při sdílení polohy. Domluvíte si rande pod nějakým stromem v parku a aplikace vám na obrazovce přesně ukáže bublinu s protějškem.

Právě přesnosti pomůže i fakt, že firma teď umí lépe pracovat s topografickou mapou, takže při navigaci pozná převýšení a budovu či osobu fyzicky stojící před vámi na kopci nezobrazí uvnitř kopce, ale nahoře. Nebo naopak značka nebude levitovat nad zemí při pohledu z výšky.

Funkce Live View je dostupná na telefonech podporujících rozhraní Apple ARKit nebo Google ARCore. Polohu památek zobrazí v Amsterdamu, Bangkoku, Barceloně, Berlíně, Budapešti, Dubaji, Florencii, Instanbulu, Kuala Lumpuru, Kjótu, Londýně, Los Angeles, Madridu, Milánu, Mnichově, New Yorku, Osace, Paříži, Praze, Římě, San Francisku, Sydney, Tokiu a Vídni.

Diskuze (7) Další článek: Britská armáda navrhla dron s dvouhlavňovou brokovnicí

Témata článku: Google, Apple, Mapy Google, Mapy, Praha, Navigace, Street View, Rozšířená realita, Florencie, Nové město, Osaka, Madrid, Bangkok, Manhattan, Live View, Řím, Paříž, Tančící dům, San Francisco, Poloha, Berlín, Kjóto, Sydney, Barcelona, Vídeň

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači