Mapy Google | Rozšířená realita

Google v mapách nasazuje rozšířenou realitu. Pomůže najít místa v reálném světě

V minulém roce Google uvedl navigaci v rozšíření realitě, která umožňuje skrze mobilní telefon ukázat pokyny pro cestování zasazené do obrazu z kamery. Nyní se funkce rozšíří i mimo navigaci, upozornil 9to5Google. Aplikace ukáže, kde se vyhledané místo nachází „průhledem“ přes fotoaparát a displej vašeho telefonu.

O existenci funkce Live View se Google zmínil již při uvedení nového designu a loga služby k oslavám 15. narozenin. Rozšiřuje tím již dříve přidané možnosti v rámci rozšíření reality – doposud bylo možné využívat při spuštění navigaci, kdy vám Mapy umístí šipky a další pokyny k navigaci skrze displej a kameru přímo do reálného obrazu. Nyní už je tedy rozšířená realita dostupná i pro běžné prohlížení mapy. 

To může pomoci hlavně na místech, které uživatel nezná a v mapách se hůře vyzná. Jak funkci vyvolat? Pokud klepnete na jakékoliv místo, zobrazí se nová ikona, která umožní přepnout do AR a nechat si zobrazit, kde se nachází v závislosti na vaší poloze.

Novinku nyní postupně rozšiřuje v rámci testování mezi uživatele mobilních aplikací pro Android a iOS, plné rozšíření by mělo přijít v následujících měsících. 

Podívejte se na ukázku navigace v rozšíření realitě:

Koronavirus online

Diskuze (2) Další článek: Ajťáci pomáhají. V rychlosti zprovoznili informační web, zřídili infolinku a připravují další projekty

Témata článku: Google, Software, Mapy Google, Android, Mobilní aplikace, iOS, Mapy, Rozšířená realita, Street View, Navigace, Reálný svět, Live View, Rozšíření, Mapa, Realita


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor