Google | Android | Mobilní aplikace

Google ukončuje Reply - aplikaci na automatické odpovědi na notifikace

Google často experimentuje s nejrůznějšími aplikacemi a funkcemi, které se ne vždy dostanou do finální podoby a mezi uživatele. Jendou z nich je i Reply, která měla ambice přinášet chytré a užitečné automatické odpovědi na příchozí zprávy. Google test nyní ukončuje a aplikaci přestává vyvíjet.

Reply Google představil v únoru tohoto roku v rámci svého programu Area 120, ve kterém experimentuje s nejrůznějšími nápady. Podstata aplikace byla v chytrých návrzích odpovědí na příchozí zprávy z nejrůznějších messengerů. Návrhy se přitom zobrazily přímo v notifikaci, pro odpověď tak stačilo jen klepnout.

Screenshot_20181011-143153.png
Tento e-mail Google rozeslal všem testerům aplikace.

Aplikace byla dostupná pouze pro Android a od počátku některé věci nefungovaly zcela jak by měly a například dodnes se nenaučila napovídat zbývající čas do příjezdu apod., jak Google sliboval. Místo dalšího vývoje ji nyní firma zařízla v každoroční podzimní čistce a i když si ji na telefonu můžete ponechat, nebude zřejmě zcela správně fungovat. Prozatím není jasné, zda dojde k integraci funkce do jednotlivých aplikací či přímo do Androidu.

Návrhy odpovědí zůstanou v Allu a Gmailu

Jako první od Googlu s návrhy na odpovědi přišel komunikátor Allo, který je nabízí jak přímo v notifikaci, tak i přímo v konverzaci. Bohužel ale Google jeho vývoj vzdal a i když aplikace a služba nadále funguje, dalšímu vývoji se nevěnuje.

Podobnou funkci měl i Inbox – další služba, kterou Google ukončí. Zde ale došlo k integraci návrhů přímo do Gmailu, kde snad dojde k rozšíření i do dalších jazyků krom angličtiny.

Google před několika dny představil nové telefony Pixel:

Váš názor Další článek: Facebook umožní hromadné konverzace až mezi 250 účastníky a videohovory pro 50 lidí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,