Google | Android | Mobilní aplikace

Google ukončuje Reply - aplikaci na automatické odpovědi na notifikace

Google často experimentuje s nejrůznějšími aplikacemi a funkcemi, které se ne vždy dostanou do finální podoby a mezi uživatele. Jendou z nich je i Reply, která měla ambice přinášet chytré a užitečné automatické odpovědi na příchozí zprávy. Google test nyní ukončuje a aplikaci přestává vyvíjet.

Reply Google představil v únoru tohoto roku v rámci svého programu Area 120, ve kterém experimentuje s nejrůznějšími nápady. Podstata aplikace byla v chytrých návrzích odpovědí na příchozí zprávy z nejrůznějších messengerů. Návrhy se přitom zobrazily přímo v notifikaci, pro odpověď tak stačilo jen klepnout.

Klepněte pro větší obrázek
Tento e-mail Google rozeslal všem testerům aplikace.

Aplikace byla dostupná pouze pro Android a od počátku některé věci nefungovaly zcela jak by měly a například dodnes se nenaučila napovídat zbývající čas do příjezdu apod., jak Google sliboval. Místo dalšího vývoje ji nyní firma zařízla v každoroční podzimní čistce a i když si ji na telefonu můžete ponechat, nebude zřejmě zcela správně fungovat. Prozatím není jasné, zda dojde k integraci funkce do jednotlivých aplikací či přímo do Androidu.

Návrhy odpovědí zůstanou v Allu a Gmailu

Jako první od Googlu s návrhy na odpovědi přišel komunikátor Allo, který je nabízí jak přímo v notifikaci, tak i přímo v konverzaci. Bohužel ale Google jeho vývoj vzdal a i když aplikace a služba nadále funguje, dalšímu vývoji se nevěnuje.

Podobnou funkci měl i Inbox – další služba, kterou Google ukončí. Zde ale došlo k integraci návrhů přímo do Gmailu, kde snad dojde k rozšíření i do dalších jazyků krom angličtiny.

Google před několika dny představil nové telefony Pixel:

Váš názor Další článek: Facebook umožní hromadné konverzace až mezi 250 účastníky a videohovory pro 50 lidí

Témata článku: Google, Android, Gmail, Mobilní aplikace, Betaverze, Aplikace, Odpověď, Zbývající čas, Notifikace, Nový telefon, Automatická odpověď, Reply, Příchozí zpráva, Návrh, Inbox, Allu, Finální podoba, Nejrůznější aplikace


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu