Google | Sociální sítě | Mobilní aplikace

Google ukončuje další sociální síť. Neighbourly jste možná neznali a určitě nepoužívali

Kdyby se služby, které Google za dobu své existence zrušil, proměnily v náhrobní kameny, byl by z nich už docela rozsáhlý hřbitov. Další náhrobek bude patřit experimentální sociální síti Neighbourly, která byla spuštěna v roce 2018.

Aplikace měla fungovat jako sociální síť, jejímž prostřednictvím mohli uživatelé poznávat své okolí. Hlavní roli přitom měli hrát „místní odborníci“. Google sociální síť zprovoznil zprvu v Indii a nakonec se ani za hranice země nepodívala.

Google Neighbourly končí

V rámci sítě mohli uživatelé například klást otázky týkající se bezprostředního okolí, ve kterém se nacházejí – třeba kde je dobrá restaurace či pekárna. Základní myšlenka spočívala v tom, že nejlépe dokážou poradit místní obyvatelé.

Samotný princip by se jistě uplatnil například v turistické aplikaci, kde by cestovatelé dostávali odpovědi na své otázky od „lokálních průvodců“. Kromě toho aplikace umožňovala sdílení obsahu na lokální úrovni, vytváření událostí a anket s cílem budovat místní komunitu. Skutečností však je, že tento jedinečný koncept nezaujal natolik, jak si Google v jeho počátcích představoval.

V důsledku malého zájmu se Google rozhodl Neighbourly ukončit. V e-mailu rozeslaném 2. dubna uživatelům oznamuje, že aplikace skončí 12. května 2020. Konstatuje v něm, že v rámci služby byl zodpovězen více než milion otázek a vyzdvihuje sdílení důležitých informací během povodní. „Ale Neighbourly nerostlo tak, jak jsme doufali.“ konstatuje ve zprávě.

Vyzobat co se osvědčilo a zrušit

Google se dle svých slov zaměří na jiné aplikace, které každý den slouží milionům lidí po celém světě. Hodlá však využít získané poznatky a zkušenosti z Neighbourly ke zlepšení svých dalších produktů. Uživatele, jež jsou ochotni sdílet své zkušenosti, směruje na Mapy Google, kde se mohou stát „místními průvodci“.

Je třeba poznamenat, že se nejedná o první službu, jejíž ukončení Google letos oznámil. Počátkem letošního roku v lednu avizoval, že v roce 2021 vypne svou vývojářskou platformu App Maker, která je dostupná v rámci G Suite Business a G Suite Enterprise.

Diskuze (3) Další článek: Kosmická loď Starship bude disponovat velkými společnými prostorami i soukromými kabinami

Témata článku: Google, Sociální sítě, Android, Mobilní aplikace, iOS, Síť, Indie, Průvodce, Uživatelé, Sdílení, Sociální síť, Aplikace, Suite Business


Určitě si přečtěte

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 8

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 75

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X