Google | Sociální sítě | G Suite | Google+

Google ukázal Currents. Náhradu Google+ pro firmy

Google+ skončilo, ať žijí Currents! Alespoň takto si to představuje Google, který na svém blogu oznámil další plány s Google+ v rámci firemního G Suite. Služba získá nejen nový název, ale i vzhled a funkce.

Nové Google Currents budou službou pouze v rámci G Suite a mezi běžné uživatele tak nezamíří. Nabídnou organizacím komunikaci mezi jednotlivými členy formou privátní sociální sítě – od původního Google+ se příliš neliší. Nový je ale vzhled v barvách aktuálního Material Designu a několik nových funkcí.

Klepněte pro větší obrázek
Current se na první pohled od Google+ příliš lišit nebude.

Mezi ně patří například možnost dát prioritu příspěvkům od vedoucích. Ty se tak zobrazí na horních pozicích v rámci streamu příspěvků na domovské straně – ten tak zůstane řazen algoritmem s možností přepnutí na chronologicý výpis. Důraz je zde kladen na hashtagy pr lepší třídění obsahu a každý uživatel bude moci získat statistiky počtu zobrazení konkrétních příspěvků.

Google tak přidává další službu pro podniky, je ale otázkou, zda o ní mají zájem. Zároveň se je totiž snaží přesvědčit, aby využívaly jeho firemní komunikátor Hangouts Chat a Hangouts Meet, prozatím to ale nevypadá, že by tyto dvě služby byly s Currents jakkoliv propojené.

Currents jsou prozatím pouze na vyžádání, administrátoři se mohou obrátit na e-mail CurrentsBeta@google.com. Jakmile dojde k aktivaci služby i pro vaši organizaci, veškeré obsah z aktuálního Google+ pro firmy se přenese a nedojde k jeho ztrátě.

Google krom Inboxu a Google+ rušil i komunikátory. Jaké přežijí?

Diskuze (13) Další článek: Nadšenec přestavěl Teslu Model S na obytný vůz. Chce překonat světový rekord

Témata článku: Google, Sociální sítě, Komunikace, G Suite, Chat, Google+, Material Design, Hangouts chat, Vzhled, Služba, Currents, Komunikátor, Příspěvek, Náhrada, Hangouts Meet


Určitě si přečtěte

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 113

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

** Audi představilo svůj nový systém GLOSA ** Auto díky nemu ví, kdy bude na semaforu zelená ** Řidiči doporučí optimální rychlost jízdy

Karel Kilián | 25

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 80

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?