Google | Sociální sítě | Google+ | G Suite

Google ukázal Currents. Náhradu Google+ pro firmy

Google+ skončilo, ať žijí Currents! Alespoň takto si to představuje Google, který na svém blogu oznámil další plány s Google+ v rámci firemního G Suite. Služba získá nejen nový název, ale i vzhled a funkce.

Nové Google Currents budou službou pouze v rámci G Suite a mezi běžné uživatele tak nezamíří. Nabídnou organizacím komunikaci mezi jednotlivými členy formou privátní sociální sítě – od původního Google+ se příliš neliší. Nový je ale vzhled v barvách aktuálního Material Designu a několik nových funkcí.

Klepněte pro větší obrázek
Current se na první pohled od Google+ příliš lišit nebude.

Mezi ně patří například možnost dát prioritu příspěvkům od vedoucích. Ty se tak zobrazí na horních pozicích v rámci streamu příspěvků na domovské straně – ten tak zůstane řazen algoritmem s možností přepnutí na chronologicý výpis. Důraz je zde kladen na hashtagy pr lepší třídění obsahu a každý uživatel bude moci získat statistiky počtu zobrazení konkrétních příspěvků.

Google tak přidává další službu pro podniky, je ale otázkou, zda o ní mají zájem. Zároveň se je totiž snaží přesvědčit, aby využívaly jeho firemní komunikátor Hangouts Chat a Hangouts Meet, prozatím to ale nevypadá, že by tyto dvě služby byly s Currents jakkoliv propojené.

Currents jsou prozatím pouze na vyžádání, administrátoři se mohou obrátit na e-mail CurrentsBeta@google.com. Jakmile dojde k aktivaci služby i pro vaši organizaci, veškeré obsah z aktuálního Google+ pro firmy se přenese a nedojde k jeho ztrátě.

Google krom Inboxu a Google+ rušil i komunikátory. Jaké přežijí?

Diskuze (13) Další článek: Nadšenec přestavěl Teslu Model S na obytný vůz. Chce překonat světový rekord

Témata článku: Google, Sociální sítě, Chat, Google+, Komunikace, G Suite, Material Design, Currents, Current, Vzhled, Příspěvek, Služba, Náhrada, Hangouts Meet, Hangouts chat, Komunikátor


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu