Google | Sociální sítě | G Suite | Google+

Google ukázal Currents. Náhradu Google+ pro firmy

Google+ skončilo, ať žijí Currents! Alespoň takto si to představuje Google, který na svém blogu oznámil další plány s Google+ v rámci firemního G Suite. Služba získá nejen nový název, ale i vzhled a funkce.

Nové Google Currents budou službou pouze v rámci G Suite a mezi běžné uživatele tak nezamíří. Nabídnou organizacím komunikaci mezi jednotlivými členy formou privátní sociální sítě – od původního Google+ se příliš neliší. Nový je ale vzhled v barvách aktuálního Material Designu a několik nových funkcí.

Klepněte pro větší obrázek
Current se na první pohled od Google+ příliš lišit nebude.

Mezi ně patří například možnost dát prioritu příspěvkům od vedoucích. Ty se tak zobrazí na horních pozicích v rámci streamu příspěvků na domovské straně – ten tak zůstane řazen algoritmem s možností přepnutí na chronologicý výpis. Důraz je zde kladen na hashtagy pr lepší třídění obsahu a každý uživatel bude moci získat statistiky počtu zobrazení konkrétních příspěvků.

Google tak přidává další službu pro podniky, je ale otázkou, zda o ní mají zájem. Zároveň se je totiž snaží přesvědčit, aby využívaly jeho firemní komunikátor Hangouts Chat a Hangouts Meet, prozatím to ale nevypadá, že by tyto dvě služby byly s Currents jakkoliv propojené.

Currents jsou prozatím pouze na vyžádání, administrátoři se mohou obrátit na e-mail CurrentsBeta@google.com. Jakmile dojde k aktivaci služby i pro vaši organizaci, veškeré obsah z aktuálního Google+ pro firmy se přenese a nedojde k jeho ztrátě.

Google krom Inboxu a Google+ rušil i komunikátory. Jaké přežijí?

Diskuze (13) Další článek: Nadšenec přestavěl Teslu Model S na obytný vůz. Chce překonat světový rekord

Témata článku: Google, Sociální sítě, Chat, Komunikace, G Suite, Material Design, Google+, Služba, Komunikátor, Vzhled, Příspěvek, Current, Náhrada, Hangouts chat, Currents, Hangouts MeetTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
CD Projekt odkládá next-gen verze Zaklínače 3 a Cyberpunku na příští rok

CD Projekt odkládá next-gen verze Zaklínače 3 a Cyberpunku na příští rok

Tým se chce postarat o to, aby nové verze odpovídali očekáváním fanoušků.

Michal Maliarov
Zaklínač 3: Divoký honCD Projekt REDCyberpunk 2077
Co chtějí fanoušci od Windows? Tady je seznam 10 nejžádanějších funkcí

Co chtějí fanoušci od Windows? Tady je seznam 10 nejžádanějších funkcí

** Některé požadavky na Windows se táhnou daleko do minulosti ** Vrásky lidem dělají i změny ve Windows 11, především hlavní panel ** Češi by nejvíce ocenili lokalizovanou Cortanu

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10Microsoft