Hry

Google Stadia inspiruje. Obchodní řetězec Walmart přemýšlí nad vlastní službou na streamování her

Je to jen pár dní, co Google představil svoji „budoucnost hraní“ nazvanou Stadia a už se objevují zprávy, že další firmy aktivně vyvíjí podobnou cloudovou herní službu. Jednou z nich má být americký obchodní řetězec Walmart, informuje US Gamer.

Podle serveru se zástupci Walmartu již delší dobu scházejí s herními studii a vydavateli a jednají o velmi podobné službě, jakou podle popisu Googlu má být Stadia. Kromě toho, že by měla být rovněž cloudová, toho ale o ní moc známo není. Není ani jasné, jak daleko se vyjednávání dostala.

Jméno Walmart může být ve vztahu k takovému projektu zvláštní, firma se ale dlouhodobě snaží stát druhým Amazonem. Do technologického sektoru poslední roky masivně investuje a neustále se chlubí novými inovacemi. Navíc má v Americe velkou základnu zákazníků, kterým už nyní prodává hry - akorát klasicky ve fyzických obchodech.

Jen je otázka, kde by vzal data centra, která by službu podobného rázu obsluhovala. Sice disponuje šesti velkými serverovými farmami, ale využívá v nich v rámci pětiletého kontaktu Azure od Microsoftu. A Microsoft přemýšlí nad vlastní cloudovou herní službou.

Google odhalil svoji službu Stadia v úterý na konferenci Game Developers Conference. Platforma má umožnit lidem hrát prakticky všude, kde si zamanou a kde budou mít internet - hry budou streamované. Je to vize, která počítá s koncem klasických herních konzolí, protože žádné podobné zařízení člověk potřebovat nebude - klidně postačí televize s Chromecastem.

Google Stadia:

Diskuze (1) Další článek: Vědci volají po moratoriu na genetické vylepšování lidí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,