Google spustil předregistraci domén s koncovkou .page. Stránka blank.page je ještě volná, ale pěkně drahá

Google spustil předregistraci domén s koncovkou .page. Stránka blank.page je ještě volná, ale pěkně drahá

Google v úterý 2. října otevřel doménu nejvyšší úrovně (TLD) .page k předregistraci. Možnost registrace nových domén s touto koncovkou oznámil na svém oficiálním blogu.

V tuto chvíli jsou domény .page dostupné u vybraných registrátorů prostřednictvím Programu včasného přístupu (Early Access Program). V praxi to znamená, že případní zájemci musejí počítat s poplatkem za možnost registrace domény před ostatními. Standardní registrace budou spuštěny 9. října.

Vzhledem k tomu, že je pro Google prioritou zabezpečení, bude pro webové stránky na doméně .page vyžadován certifikát SSL (HTTPS). Vyhledávací gigant to zdůvodňuje snahou o ochranu před malwarem a sledováním.

V květnu .app, v říjnu .page

Google tak rozšířil portfolio svých domén nejvyšší úrovně, na kterých mohou zákazníci registrovat své domény a provozovat webové stránky. V květnu tohoto roku uvolnil k registraci nové domény druhého řádu s koncovkou .app.

Zatímco doména .app cílila především na aplikace a vývojáře, kteří chtěli mít svou vlastní prezentaci, nová doména .page (v překladu „stránka“) je zaměřena obecněji. Lze předpokládat, že cílovou skupinou budou v tomto případě především lidé se zájmem provozovat své osobní stránky.

Sám Google k tomu v prohlášení uvádí: „.page je nová doména, která usnadňuje vytvoření jednoduché a bezpečné online prezentace. Ať už se jedná o firmu, která spouští novou webovou stránku, vydavatele, sdílícího nová díla online, autora, vyprávějícího příběh, nebo studenta, představujícího svou práci, .page je dokonalým domovem pro vaši další online kapitolu.“

Klepněte pro větší obrázek
Stránka get.page

Cena domény se odvíjí od atraktivity stránky. Atraktivní nápady jako například blank.page nebo error.page jsou v tuto chvíli ještě volné, ale velmi drahé. Zaplatíte za ně až třicet tisíc korun. Běžné nic neříkající názvy jsou ale dostupné jen za cca 250 korun. Registrace probíhá zatím jen u vybraných zahraničních registrátorů, nicméně registrace z Česka není problém.

Jak si koupit doménu s koncovkou .page?

Je to vcelku jednoduché:

  1. Otevřete stránku get.page.
  2. Do pole Search for domain name zadejte název požadované domény a stiskněte tlačítko Check domain.
  3. Pokud je již daná doména registrována, objeví se hlášení na červeném podkladě „požadovaná_doména.page is already taken. How about a different name?“
  4. V opačném případě budete přesměrováni na stránky partnerských registrátorů domén.
  5. Vyberte si registrátora a proveďte registraci domény.
Diskuze (5) Další článek: Nový Assassin’s Creed Odyssey můžete hrát v prohlížeči, umožní to Google Project Stream

Témata článku: Google, Web, Doména, DOM, Dóm, Str, Registrace, Česká republika, Oficiální blog, Webová stránka, Page, The Keyword, Blank, Nová doména, Koncovka, Požadovaná doména, Opačný případ, EA Access, Earl Access Program, Vybraný registrátor, Cílová skupina, Nejvyšší úroveň, Druhý řád, Osobní stránka, Stráň


Určitě si přečtěte

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 46

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger