Google | Google Asistent | Chytrá domácnost | Nest

Google sjednocuje. Pokud máte termostat nebo jiné zařízení Nest, už se neobejdete bez účtu Googlu

Google na své letošní konferenci I/O oznámil poměrně zásadní změnu pro svou řadu produktů pro chytrou domácnost. Vše nově ponese značku Nest, což povede například k přejmenování na Google Home Hub na Google Nest Hub. Změna ale proběhne i naopak – doposud samostatné účty služeb Nest se integrují.

Internetový gigant koupil firmu Nest již v roce 2014, ta doposud ale svoje produkty vyráběla téměř nezávisle na své nové mateřské firmě. Oddělené byly uživatelské účty i nástroje pro vývojáře. To se ale nyní mění a nové účty půjde od léta založit pouze skrze Google účet. To vyvolává obavy o soukromí, ne všichni jsou totiž nadšení z nadcházející integrace.

Klepněte pro větší obrázek 
Toto je nejnovější přírůstek z řady Nest – chytrý displej Hub Max.

Ta sice pro současné uživatele nebude povinná, propojení Nest účtu s Google účtem ale bude možné skrze nastavení a do budoucna budou některé funkce dostupné pouze pro uživatele, kteří tento krok učiní. Firma je tak nepřímo donutí přejít, jestliže chtějí využívat nejnovější funkce.

Na jednu stranu to dává smysl – pro většinu chytrých funkcí v rámci domácnost je nutné centralizovat některé údaje, aby mohl Asistent reagovat co nejvíce na míru danému uživateli. Ostatně Asistent se stane centrálním bodem i pro vývojáře. Ti, pokud budou chtít nabídnout u svých produktů podporu Nestu, budou muset podporovat právě i tohoto pomocníka od Googlu.

Na stranu druhou je ale logické, že se někteří uživatelé, hlavně s ohledem na současné propírání soukromí v médiích a nedávné problémy např. Facebooku, necítí příliš bezpečně. Google proto připravil speciální stránky podpory, kde vysvětluje, jak se jednotlivá data ze senzoru využívají. Zároveň vyzdvihuje silnější zabezpečení samotných Google účtů, včetně dvoufázového ověření.

Nejnovějším přírůstkem do rodiny Nest je Hub Max:

Diskuze (2) Další článek: Bitcoin opět letí strmě nahoru. Cena roste rychle jako při poslední bitcoinové horečce

Témata článku: Hardware, Google, Google Asistent, Facebook, Google Home, Chytrá domácnost, Kamera, Reproduktory, Nest, Produkt, Vývojář, Uživatelé, Účet, Nest Hub, Nejnovější přírůstek, Google účet, Termostat, Přírůstek


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor