Google | Google Asistent | Chytrá domácnost | Nest

Google sjednocuje. Pokud máte termostat nebo jiné zařízení Nest, už se neobejdete bez účtu Googlu

Google na své letošní konferenci I/O oznámil poměrně zásadní změnu pro svou řadu produktů pro chytrou domácnost. Vše nově ponese značku Nest, což povede například k přejmenování na Google Home Hub na Google Nest Hub. Změna ale proběhne i naopak – doposud samostatné účty služeb Nest se integrují.

Internetový gigant koupil firmu Nest již v roce 2014, ta doposud ale svoje produkty vyráběla téměř nezávisle na své nové mateřské firmě. Oddělené byly uživatelské účty i nástroje pro vývojáře. To se ale nyní mění a nové účty půjde od léta založit pouze skrze Google účet. To vyvolává obavy o soukromí, ne všichni jsou totiž nadšení z nadcházející integrace.

Klepněte pro větší obrázek 
Toto je nejnovější přírůstek z řady Nest – chytrý displej Hub Max.

Ta sice pro současné uživatele nebude povinná, propojení Nest účtu s Google účtem ale bude možné skrze nastavení a do budoucna budou některé funkce dostupné pouze pro uživatele, kteří tento krok učiní. Firma je tak nepřímo donutí přejít, jestliže chtějí využívat nejnovější funkce.

Na jednu stranu to dává smysl – pro většinu chytrých funkcí v rámci domácnost je nutné centralizovat některé údaje, aby mohl Asistent reagovat co nejvíce na míru danému uživateli. Ostatně Asistent se stane centrálním bodem i pro vývojáře. Ti, pokud budou chtít nabídnout u svých produktů podporu Nestu, budou muset podporovat právě i tohoto pomocníka od Googlu.

Na stranu druhou je ale logické, že se někteří uživatelé, hlavně s ohledem na současné propírání soukromí v médiích a nedávné problémy např. Facebooku, necítí příliš bezpečně. Google proto připravil speciální stránky podpory, kde vysvětluje, jak se jednotlivá data ze senzoru využívají. Zároveň vyzdvihuje silnější zabezpečení samotných Google účtů, včetně dvoufázového ověření.

Nejnovějším přírůstkem do rodiny Nest je Hub Max:

Diskuze (2) Další článek: Bitcoin opět letí strmě nahoru. Cena roste rychle jako při poslední bitcoinové horečce

Témata článku: Hardware, Google, Facebook, Google Asistent, Google Home, Chytrá domácnost, Kamera, Reproduktory, Nest, Produkt, Přírůstek, Termostat, Vývojář, Účet, Nejnovější přírůstek, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 47

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 91

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 83Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru