Google | Sociální sítě

Google si prostě nedá pokoj. Opět to zkouší se sociální sítí

Google to se sociálními sítěmi zkoušel již několikrát, ani jednou mu to ale nevyšlo. Nyní vydává další testovací aplikaci, která má spojit uživatele v blízkém okolí. Sociální síť Shoelace se zaměřuje na nejrůznější události a aktivity

Internetový gigant je známý svými nejrůznějšími experimenty i pokusy na sociální sítě, které prostě nevyšly. Ať už to byl Orkut (který se uchytil alespoň v latinské Americe), Google Buzz, Wave či Google+, nic ve finále nevyšlo a Google službu nakonec zrušil. Aktuální pokus s aplikací Shoelace je mnohem přízemnější a pouze v rámci projektu Area 120.

Klepněte pro větší obrázek 
Další sociální pokus Googlu – Shoelace.

V rámci téže experimentální části Googlu vyšla například aplikace Reply, která nabízela automatické odpovědi na notifikace. Ta ale nevydržela dlouho a firma ji nakonec ukončila, funkcionalita ale zamířila přímo do Androidu. Je tak tedy otázkou, zda se Shoelace vůbec dožije prvních narozenin.

Aplikace se dost podobá ukončené službě Schemer, která sloužila k zapisování vašich přání a sdružování lidí v blízkém okolí. Shoelace k tomu ještě přidává i ručně vybíraný obsah z uživatelsky tvořených událostí. Hlavním důvodem, proč by užiovatelé mezi novou službu mít, je poznávání nových lidí, čímž se liší od většiny sociálních sítí, které naopak primárně slouží ke sdružování vašich přátel.

Novinka je aktuálně pouze na pozvánky pouze v rámci new Yorku a těžko říci, zda se rozšíří i za hranice tohoto města. Navíc zde zůstává otázka, proč ji používat a zda věřit Googlu, že ji za chvíli neukončí.

Google rád ruší i komunikátory. Které mu ještě zbyly?

Zdroj: Android Police

Diskuze (35) Další článek: Nový standard pro bezdrátové sítě – americký úřad certifikoval Wi-Fi 802.11ay v pásmu 60 GHz

Témata článku: Software, Google, Android, Sociální sítě, Mobilní aplikace, iOS, síť, Orkut, Android Police, New York, Latinská Amerika, Pokoj, Google+, Google Buzz, Aplikace, Sociální síť, Sdružování

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky