na tom obrázku chybí AMD, to je kategorie sama pro sebe
Jak to vidím, Marvin není zas tak vzdálená budoucnost. Zůstává jediná otázka, a to, zda se Google přejmenuje na Sirius Cybernetics Corporation... 😀
Názor byl 1× upraven, naposled 21. 5. 2016 08:12
Umelá inteligencia je len otázka času. Trochu sa však obávam, ako sa jej "prispôsobia" ľudia, hlavne tie najmladšie ročníky.Už dnes je zrejmé, že mladšia generácia si nerobí hlavu s pamätaním si "zbytočností", ktoré možno pár klikmi nájsť napr. na Wikipedii. Ak sa podobným spôsobom - pomocou umelej inteligencie - bude dať vyriešiť väčšina technických problémov, možno že ľudia o pár desaťročí prestanú logicky myslieť. Dúfam však, že vývoj bude úplne odlišný.
Je už na čase, aby si lidi přestali pamatovat zbytečnosti. Raději by se měli naučit používat a dávat do souvislostí „důležitosti“. To je věc, ve které české školství, nevylepšené od dob Marie Terezie, fatálně selhává.Pamatovat si všechna díla Jiráska v době, kdy je tato informace vzdálená na tři doteky předmětu, který nosí všichni v kapse, je trochu samoúčelné.
na to ze mame udajne skolstvo uplne nahov.., mame odbornikov na zapade nejak priliz moc ziadanych... nemyslis? :)netvrdim ze nieje co vylepsovat, ale tak isto ty nemozes tvrdit ze fatalne selhava :)
Jenže tito lidé jsou úspěšní NAVZDORY českému školství, ne díky němu.
To že je informace dostupná na 3 doteky je totálně k ničemu, pokud nevíte, že něco jako Jirásek existuje. Škola (základní i střední) má primárně zajistit všeobecný přehled, něco z historie, něco z literatury, něco z matematiky, něco z fyziky, něco z chemie,... a tím poskytnout dost široké znalosti vytváření vlastního názoru. Pokud by se všechny "zbytečnosti" vynechaly váš mozek by vůbec nebyl schopen pracovat mimo rámec vaší specializace což by vás vedlo k mnohem většímu počtu chyb v životě.
k tym "seed" informaciam sa mozes dostavat aj inak. podobne ako funguje www. dostanes jeden link a klikas dalej. a ked nieco nevies, pouzijes google opat zistis co vsetko nevies a mozes googlit. 90% informacii co dnes aktivne pouzivam som sa v skolach nenaucil, pretoze vacsina vtedy este nebola na informacnom svete.a co napisal jirasek alebo nejaky slovensky historicky buzik, je mi absolutne ale absolutne uprimne upici
presne takto vyrasta generacia idiotov.
idiot je ten kto si mysli ze biflovanie 100 rokov nerelevantnych de*ilin je spravne vyuzitie casu.kde som chodil do skoly ja, mali sme slovencinu s literaturou od zaciatku zakladnej skoly, po koniec strednej, 2x tyzdenne. 12 rokov absolutne zbytocnych kok*tin. kedze som technicky typ, nenexistuje (okrem sprostych ludi) nic co by som nenavidel viac. neviem ci je horsie toto, alebo znasilnovanie chlapcov knazmi. asi horsia je ta literatura, lebo v 18 rocneho chalana uz neznasilnis.
vsetkym minuskarom by som dal spravit rozbor pavla hviezdoslava, krvave sonety!
videl som nejake maturitne testy... mozno si uz tu moju nepamatam, ale teraz som mal pocit ze to bolo na urovni VS skusky.skor mam pocit ze sa viac polarizuju... inteligentni maju podstatne viac podpory, moznosti a stimulov, zato ti hlupi a lenivi maju podstatne viac moznosti nic nerobit.umela inteligencia je evolucny nastupca cloveka.moja predpoved je... do 10 rokov umela inteligencia na urovni bezneho cloveka(digitalna asistentka so schopnostami tej ludskej), do dalsich 10-15r rokov umela inteligencia na urovni vsetkych ludi dokopy, zaroven v tom obdobi bude splosne zavedeny komunizmus, pretoze clovek uz nebude musiet pracovat. dalsi vyvoj neviem predpovedat dokonca ani ja, ale predpokladam ze existencia ludskych bytosti predstane byt podstatna. bud budeme zit "online", alebo proste vyhynieme(biologicke rozmnozovanie bude kontraproduktivne, takze to nebudeme robit) a AI bude expandovat priestorom a casom bez ohladu na jej povod.
Do deseti let let umělá inteligence na úrovni běžnýho člověka 😀 Tak určitěěě. A poběží to na 4.5 GHz 32jádru s 128 GB RAM a Windows 10.4.7.
mozme sa stavit o pivo 😝
"Efektivita vlastního hardwaru je mnohem lepší než u grafických karet" což dnes mnoho školáků ani neví, že i v dobách pomalých CPU bylo možno zakoupit HW karty na audio, video, 3D, capturing atd., kdy i vytížení veteránů (486, Celerony, PII, PIII, P4, C2D / Q) bylo na minimu a vše počítala karta. Proto mají desky od jisté ceny (velikosti) více slotů pro karty, i když dnes už zase většinou pro GPU (herní).
Názor byl 1× upraven, naposled 20. 5. 2016 19:16
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.