Prohlížeče | Chrome | Edge | Doplňky do prohlížeče

Google se snaží vystrašit uživatele Edge. Zobrazuje jim upozornění při instalaci doplňků

Nová verze prohlížeče Edge od Microsoftu umí, díky tomu, že je postavená na Chromiu, pracovat s doplňky z konkurenčního Chromu. Toho se nyní rozhodl využít Google a v rámci obchodu s doplňky zobrazuje upozornění lákající uživatele na jeho prohlížeč.

Edge aktuálně podporuje doplňky vytvořené speciálně pro něj, po aktivaci možnosti Povolit rozšíření z jiných obchodů v rámci nastavení je ale možné si jedním klikem nainstalovat i doplněk z Chrome Webstore. Zde jsou přitom doplňky primárně právě pro Chrome, funkčně jsou ale stejné a většinou zde ani není problém s kompatibilitou – prohlížeče jsou postavené na stejném jádru.

Klepněte pro větší obrázek 
V obchodu s rozšířeními pro Chrome nově Google zobrazuje upozornění všem uživatelům prohlížeče Edge.

Google se ale tato situace příliš nelíbí, a tak začal v rámci svého obchodu zobrazovat upozornění vybízející uživatele k instalaci Chromu. Konkrétně uvádí „Chcete-li rozšíření používat bezpečně, Google doporučuje přechod na Chrome.“ společně s odkazem pro stažení. Na výzvu upozornil web TechRadar. K instalaci svého prohlížeče vybízí ale i v rámci jiných služeb, například i samotného vyhledávače.

Instalace doplňků z jiného, než oficiálního, obchodu je přitom aktuálně pro uživatele téměř nutnost. Microsoftu se sice podařilo přesvědčit poměrně velké množství vývojářů, aby svá rozšíření upravili, v obchodě pro Edge je ale stále jen pár desítek kusů. V rámci Chrome Webstore je jich násobně více.

Na druhou stranu se Microsoft podobných praktik dopouští také – nedávno například začal zobrazovat přímo v nabídce Start reklamu na Edge uživatelům Firefoxu. Stejně tak svůj prohlížeč propaguje ve vyhledávání na Bingu a při přepínání výchozího nastavení i v rámci samotných Windows.

Takto vypadá nový prohlížeč Edge od Microsoftu:

Diskuze (9) Další článek: Microsoft chystá antivir pro iOS, Android a Linux. Systémy bude chránit svým Defenderem

Témata článku: Software, Microsoft, Google, Windows, Internet, Prohlížeče, Chrome, Edge, Firefox, Doplňky do prohlížeče, Obchod, Uživatelé, Rámec, Instalace, Edge od Microsoftu, Chrome Webstore, Prohlížeč, Doplňky, Upozornění, Bingo, Chromium


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11