Google | Vyhledávače

Google se snaží umožnit hledání v obsahu videí. Je tu první pokus, který využívá kontextové záložky

Google se snaží umožnit hledání v obsahu videí. Je tu první pokus, který využívá kontextové záložky

Google aktuálně přichází s vylepšením svého internetového vyhledávače. Nově, pokud budete hledat video, může u vybraných klipů z YouTube ukázat i jednotlivé body, o kterých se ve videu mluví, a to včetně možnosti na dané místo rovnou skočit.

Novinka se objeví převážně u dotazů, jak něco vytvořit či udělat, kde videa obsahují několik postupných kroků. Nově tak bude na první pohled zřejmé, co obsahují a můžete snadno skočit na místo, které vás konkrétně zajímá. To pomůže i uživatelům, kteří používají předčítání textu z obrazovky, aby lépe pochopili, o čem dané video bude.

Klepněte pro větší obrázek 
Ve vyhledávání nově najdete odkazy na konkrétní části videa.

Záložky jsou prozatím dostupné v anglické verzi vyhledávače a pouze pro videa, u kterých tvůrci poskytli odkazy na jednotlivé části sami v popisku videa. Google tedy nejde cestou automatizace a nesnaží se jednotlivé části určovat automaticky. Firma také chystá doplněk, který s tvorbou pomůže. V případě zájmu o testování můžete vyplnit tento formulář.

Víte, že svá data u Googlu si můžete automaticky nechat mazat?

Váš názor Další článek: Starbucks to v Japonsku rozjíždí s platebními gadgety. Za kávu můžete platit i perem

Témata článku: Google, Software, YouTube, Vyhledávače, Odkaz, Obsah, Verze vyhledávače, Hledání, Vyhledávač, Předčítání, Záložka


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky