Google | Chrome

Google se pochlubil novinkami pro Chrome na tento rok. Čekají nás skupiny záložek a nová témata

O tom, že se do Chromu chystají novinky pro práci se záložkami víme delší dobu, nyní ale Google oficiálně potvrdil nové funkce, kterých se dočkáme v nadcházejících týdnech. Záložky půjdou třídit do skupin jak na telefonech, tak i počítačích.

Finální provedení funkce se velmi podobá tomu, jak ji Google testoval v Canary verzi svého prohlížeče již v květnu tohoto roku. Práce na novince tak trvaly poměrně dlouho, konečně se ale dočkáme možnosti slučovat si záložky do skupin. Vše navíc bude dostupné přímo z přepínače za pomoci drag'n'drop.

Klepněte pro větší obrázek 
Toto rozložení mohou znát uživatelé iOS. Nyní k němu přibude správa skupin.

Záložku tak stačí přetáhnout na jinou a vytvoří se nová skupina. Tu si lze poté samostatně zobrazit a při pročítání stránky, která v ní je, se objeví nová spodní lišta s přepínačem na další uložené weby.

Společně s tím přichází vylepšení pro desktopy, které ocení hlavně ti, kteří mají velké množství záložek, které jsou tak velmi malé a ukazují pouze faviconu. Nově bude stačit najet myší na záložku a ukáže se její titulek i adresa.

Klepněte pro větší obrázek 
Po najetí myší na záložku se ukáže její detailnější popisek.

Vylepšení se dočká i omnibox, který kromě počasí, zvládne zodpovědět i další dotazy, například definice slov, přímo v našeptávači bez nutnosti chodit do vyhledávání. To by mělo fungovat i s překlady slov či sportovními událostmi.

Poslední novinka potěší všechny, které nebaví mít Chrome pořád stejný. Nyní je sice možné si doinstalovat vlastní téma, Google ale umožní úpravu barev prohlížeče podle sebe přímo na hlavní stránce bez nutnosti cokoliv doinstalovat. A samozřejmě nebudou chybět jak světlá, tak ani tmavá témata.

Všech novinek bychom se měli dočkat v následujících týdnech a měsících, jak je Google začne postupně uvolňovat.

Chrome není jen prohlížeč, ale i operační systém. K čemu je dobrý?

Diskuze (3) Další článek: Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Témata článku: Software, Google, Internet, Prohlížeče, Chrome, Android, Mobilní aplikace, Téma, Vylepšení, Novinka, Najetí, Nové téma, Nutnost, Prohlížeč, Záložka, Přepínač


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 87

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11