Google | Překladač

Google ruší lokální historii. Výrazy z Překladače se nově uloží do vašeho účtu online

Google pokračuje ve sjednocování služeb a toho, kam ukládají data ze svého provozu. Další na řadu přišel Překladač. Ten nově bude ukládat historii zadaných frází přímo do sekce Moje aktivita v rámci Google účtu, ne lokálně do prohlížeče.

Překladač od Googlu ukládá veškeré přeložené výrazy, činí tak ale doposud pouze v rámci služby a i bez nutnosti přihlášení do účtu. Nově ale firma chystá změnu, kdy jednotlivé překlady sváže s vaším účtem u Googlu. Všechna data se tak uloží přímo do sekce Moje aktivita stejně, jako data z jiných aplikací. Zároveň tak historie přestane fungovat pro nepřihlášené uživatele.

Klepněte pro větší obrázek 
Aktuálně se historie ještě ukládá v prohlížeči. Nadále bude ale v rámci sekce Moje aktivita.

V rámci Moje aktivita si můžete přitom zobrazit veškerou vaši aktivitu, která je svázaná s účtem. Naleznete zde tak jak vyhledávané soubory, tak i otevřené aplikace na telefonu, přehraná videa na Youtube či záznamy pokynů pro Asistenta. Službu jako takovou lze ale vypnout, stejně jako jednotlivé položky mazat.

Při změně na nové řešení ale Google upozorňuje, že dojde ke ztrátě současných dat a pokud si chcete výrazy uchovat, musíte si je uložit za pomoci hvězdičky. Nová verze historie by měla být dostupná v brzké době, firma ale neuvedla přesné datum.

Xiaomi loni ukázalo futuristický překladač Lighten AI. Podívejte se:

Diskuze (6) Další článek: Drony z ČVUT v týdnu zvítězily v Abú Zabí i USA. Naši vědci patří ke světové špičce

Témata článku: Google, Software, YouTube, Internet, Historie, Překladač, Xiaomi, Překladače celých vět, Soukromí, Rámec, Účet, Data, SekceNová herní sluchátka Kraken V3 od Razeru vám budou vibrovat do uší

Nová herní sluchátka Kraken V3 od Razeru vám budou vibrovat do uší

Razer převádí řadu sluchátek Kraken do nové generace rovnou s několika novými modely.

Michal Maliarov
RazerSluchátka
Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Hmotnost pod 12 kg je u běžných kol považována za skvělou, u elektrokol pak patří do říše snů. Těch zajímavostí je však na Eeyo 1s ještě více, rovnou ale upozorním, že není pro každého.

Jiří Kuruc
ElektromobilitaCyklistikaTesty
Vy a počítač: Od kdy byste svým dětem povolili sociální sítě?
redakce
Vy a počítačSociální sítěAnkety