Ono je sice úžasně pohodlné využít wifi AP jako referenčních bodů, ale je potřeba si uvědomit i nehorázný výpočetní výkon, kterým google disponuje. Pro ty co nepochopili poté co byl v diskuzi zmíněn Kismet (program pouze zjišťující informace o síti) zde musím uvést i airodump či rovnou balíček aircrack-ng. Jedná se o programy sloužící k zachytávání bezdrátového síťového provozu a následné zjištění hesla k wifi a tím i k již zachyceným datům. Zabezpečení WEP je v dnešní době vcelku směšnou záležitostí, WPA a WPA2 je už jiným oříškem teda přesněji řečeno je to pořádný ořech, který se bez velkého louskáčku (obrovský výpočetní výkon) v rozumném čase rozlousknout nedá. To se ovšem týká nás běžných smrtelníků.Takže kde je zakopaný pes? Nikdo nemůže zaručit (prohlášení Googlu neberu), že fotící auta používala jen Kismet či jeho ekvivalent. A jestli na jedné projížďce městem auto nafotí třeba i 30GB obrázků tak proč by zároveň nemohlo zachytávat (a ukládat) veškerý WiFi provoz, na který narazí, když pevné disky jsou celkem levnou záležitostí?A když už by data ukladály tak pochybuji, že by byl problém někde vyhradit zlomek výkonu pro lousknutí několika hesel...PS: 30GB fotek je střela od boku, možná nafotí míň možná víc.
Nic nového pod slunce (sniffing)kismethttp://www.kismetwireless.net/documentation.shtml... či Ksniffer
Jak je to SSID, které jsou skryté?
na SSID se nehraje a jeho skrývání dělá jen zbytečnej bordel
Jak, že se na SSID nehraje. Vždyť když potřebuji připojit telefon musím SSID zapsat. Když jej nevidím, jak jej můžu zapsat? Proč to dělá bordel?Mimo jiné nechápu, proč někdo na otázku "Jak to je?" dává souhlas či nesouhlas. To jako Nesouhlasíte s tím, že se na něco vůbec ptám?
Pro ziskani MAC adresy neni treba znat SSID...
Otázka na odborníky. Jak se připojím Androidem do nezabezpečeného Wi-Fi routeru, který má pouze skryté SSID?
Jaký program pro OS Android by jste mi doporučili pro skenování AP a přiřazení GPS souřadnice?
wigle.net, můžete dokonce přispět i do webové databáze
Článek je napsán dobře... ale schází mu objektivita. Samozřejmě že google posbírá nebo prostřednictvím svých telefonů nechá sbírat údaje a informace z okolí a pak je zveřejňuje. To je v pořádku, vždyť jsou to veřejně dostupná data. Na druhou stranu argument, že já si můžu udělat to samé je docela směšný. To co několik let sbírají uživatelé nebo firmy si asi neposbírám sám také, během krátkého období. A fakt že jiná firma dělá to samé ještě více, není omluvou. Krejčíř a Kožený nakradli miliardy, když ukradnu rohlíky v obchodě a pak se tím pochlubím, tak mi hrozí trest a rozhodně neprojde výmluva, že ti dva nakradli daleko víc než já.Souhlasím, že zatím je to legální a asi to tak ještě dlouho zůstane, ale nesouhlasím s tím, že je to tak černobílé. Prostě někomu to může vadit, že ho Google přistihl na obědě v tam té restauraci.
dobre hovoris... ale toto tu fanatickym geekom nevysvetlis... 😀
Když je někdo blbej a má zapnutý tethering, tak mu to patří. Lidi si pořád stěžují, že Google dělá tohle nebo tamto, ale oni ty ty informací dobrovolně (vlastní hloupostí) poskytují a pak chtějí aby to nějaký zákon zakázal.Cílem populace by mělo být vzdělání a ne zákony které budou nepřímo podporovat debilitu.
Pokud dojdu na oběd do restaurace kde není WiFi (ano i takové se najdou) a potřebuji vyřídit pár emailů nebo nějakou jednoduchou práci (třeba přes terminál), tak mi třeba nic jiného než tethering nezbývá... Pak mě tam Google napráská ale můžu si za to sám, že?Jak se řvalo když měli operátoři pro policii sbírat informace o propojení hovorů a odeslání SMS, ale když Google dobrovolně dělá v podstatě to samé, tak to je v pořádku, to je přece hloupost uživatelů... když nechceš být vidět, tak to nepoužívej... jak jednoduché že?
Když někdo hlasitě volá do okolí "jmenuju se Karel Novák", tak se pak nesmí divit, že lidi ví, že je to Karel Novák. Když si někdo zapne Wi-Fi, tedy nástroj hlasitě vyvolávají do okolí "jsem tu a mám takovouto MAC adresu (případně SSID)", tak se nesmí divit, že okolní zařízení to ví.
Podle mého, pravděpodobně necenného názoru, je to totéž jako kdyby lidé od Googlu chodili a zapisovali data o vašem bydlišti - každý je schopen vidět, že pan Melka bydlí Janáčkova 51, ale jen těm, které zná, odzvoní. Totéž je současné skenování Googlu. SSID je jednoduše veřejné. Nechápu, co by na triangulaci mělo být nelegálního 🙂
myslím, že nikdo neříká, že je to nelegální, spíš je to neetické, podobně asi jako by jsme v nějaké internetové diskusi postoval fotografie někoho jiného včetně jeho jména a přesné adresy, bez jeho/její vědomí
Tos upad ne, srovnávat MAC access pointu+geografická poloha a fotka+jméno a adresa.
Ano to je přesné... přesně tak to je, je to jako by uživatelé google chodili a zapisovali tyto údaje ze schránek nebo ze zvonků, nebo prostě monitorovali kdo tam pravidelně chodí a znali jména těch lidí (připadně se poptali v okolí).Ale stejně tak vás mohu ujistit, že by se ne jednomu člověku nelíbilo, kdyby jste si do vyhledávače zadal něčí jméno a vyjela by vám jeho adresa.
Čili něco jako seznamy všech oprávněných voličů, které jsou v anglofonních zemích už tradičně veřejně dostupné?
No jednak SSID s tím nemá moc co dělat. Na to se nehraje a google zaměřuje i bez něj.A za další - téhle poloze nejde 100%věřit co se týče zaměření na dům. OK možná někade na samotě u lesa, kde je jeden barák jo, ale ve městě nebo i malé vesnici, kde jen přesnost GPSky je třeba +- 15metrů je to taky mimo. Když ještě fungovalo to API, kde se napsala MAC a vyhodilo to polohu na mapě, tak jsem si zkusil zadat pár místních wifin, kde jsem znal majitele a umístění a každá byla minimálně tak 20metrů mimo a časem "cestovala" všude možně po okolí. Takže tím se fakt nedá určit majitel sítě. Dokud jsem neměl androida, tak moje wifina byla dokonce asi kilometr mimo (bydlíme na kopci a asi září do okolí)Navíc tady popisujete věci se zlodějema - k čemu bude vědět zlodějovi, že síť franta s takovou MAC patří nejspíš tady tomuhle baráku?
Nejak se me nechce verit tomu,ze MAC adresu sitove karty jen tak myrnyx tyrnyx preklikate ve windows nebo webovem rozhrani routeru.Todle snad drzi nejaky ROM cip a rozhodne to neni tak izy dzob,jak popisujete.
no,tak je🙂ale co jsem pochopil,tak se jedna jen o zmenu na urovni os,nikoliv hw...zajimalo by me,jestli se teda dale routuje mac adresa z registru,nebo z hw...
LANka se dá tak na 90% PC změnit normálně v nastavení síťovky. Wifi už je prakticky nezměnitelná. V XP se dalo něco napsat do registu, že se tvářila na venek jako jiná. U windows 7 to už nejde.U wifi na routeru nejde prakticky změnit nikdy, někdy jen pokud ten oruter jede jako client tak se dá, ale u AP módu snad skoro nikdy.Já ju teda měnit můžu jak chci (router mi běží na Mikrotiku), ale u krabičkoidních routerů to skoro nikdy nejde.Jinak ano, je to pořád uložený v tom ROM chipu, ale dá se SW donutit že se tváří jinak
dekuju..apon nekdo,kdo misto klikani na nesouhlasim,poda fundovanou odpoved.takze jsem mel v podstate pravdu🙂
:)) rozhodně nevím jak oklamat routrové síťové rozhraní na jinou MAC adresu která je pevně daná v nějakém čipu... Přepsat leda na SW vrstvě na HW asi těžko...
MAC adresa už dávno nebývá "pevně dané v nějakém čipu" - většinou je uložená úplně stejně jako firmware, tedy ve flash paměti a dá se tedy přepsat. Skoro každý router to přímo v administraci umí pro WAN, pokud to výrobce uzná za vhodné, tak zprovozní totéž i pro LAN/WLAN.
jojo tak to asi bude :). Ale bez flashnutí to přepsat nepůjde a to je ztráta záruky apod apod :)
Ne nutně, flash paměť se může přepisovat i nezávisle (na firmwaru) a třeba změna MAC pro WAN je snad vždy úplně běžně dostupná přes administrační rozhraní, u některých routerů platí to samé i pro WLAN. Není to žádný extrahack.
Můj router od ALFA za 500,- (ani nevím model) je schopen úspěšně klonovat MAC adresu, takže navenek není nic poznat 🙂 U Windows jsem to nezkoušel, neb ntb jako hotspot pro internet nepoužívám
Já tady s tím googlu fandím. Osobně mi sběr těchto dat vůbec nevadí, protože jak bylo psáno, tak pokud se projdu s notebookem, tak získám to stejný. Naopak je to velmi užitečný pro hrubou lokalizaci, když člověk nemůže (je v baráku) nebo nechce (spěchá...) zapínat GPS a čekat na její fixnutí. Zrovna dneska jsem to využil, když jsem si hledal odjezd autobusu, tak mi to automaticky nabídlo nejbližší zastávku. Jen lidi jsou strašný konzervy a nedokážou si představit sílu a užitečnost tady tohoto crowd computingu (třeba jako google maps v mobilu a aktuální doprava). Jinak si moc nedokážu představit, jak chcete zrovna tohle zneužít....zjisti komu patří danej wifi router? to taky moc nejde, protože to spíš zjistíte, kde nejblíž byl člověk s mobilem s GPSkou. Zrovna u nás na ulici nám "patří" asi 5 wifi sítí, protože očividně jsem jedinej, kdo tam byl se zaplým mobilem s GPSkou, tak všechny sítě v okolí směrujou na náš barák. Neznáte adresu, kde se dá podle MAC vyhledat poloha? jednu jsem měl, ale asi měsíc zpátky mi to přestalo fungovat a dělat to přes nastavení falešné MAC na routeru a pak vyhledání řpes notebook je trochu zdlouhavý.(teda nezkoušeljsem to, ale mělo by to snad jít), nevíte, co tam google změnil v poslední době?
Názor byl 3× upraven, naposled 28. 7. 2011 01:44
...a lidi co nesouhlasí bych prosil o vysvětlení, co se jim nelíbí
Prostě nemám rád když něco v zájmu všech skenuje a nabízí mé soukromí.Stejně tak nedokážu překousnout na mapách, že když kliknu na nějaký barák tak jde zjistit adresa a přes katastr nemovitostí kdo je vlastníkem.Šlo by tak najít na mapách nějaký odlehlý pěkný baraček, zjistit si komu patří(Včetně informací), sledovat wifi v okolí(Nemusí to být zásluha googlu, ale jestli ten dokáže najít i skryté wifi tak to může být zajímavé třeba ve městech) a podle časové harmonogramu připojení zjistit časy kdy nikdo není doma....
Nikdo vaše soukromí veřejně nenabízí, google jen zveřejňuje již veřejné informace a pokud vám vadí, že váš wi-fi router vysílá do okolí nějaké pro vás "soukromé" informace tak ho nepoužívejte. Pořád máte možnost UTPčka.
Když si někdo pořídí router s Wi-Fi funkcí a nechá svoje SSID veřejné, tak to svoje "soukromí" cpe lidem kolem sebe na poměrně dlouhou vzdálenost. Nehledě na to, že na základě SSID a MAC toho zase tak moc soukromého nezjistíte.A co se týče druhé části vašeho příspěvku. Stačí si vzít jakoukoliv mapu, projít se po dané lokalitě, vyhlídnout si nějaký pěkný baráček, kouknout na jméno na zvonku a pak si na chvíli sednout a sledovat. Je to mnohem levnější a jednoduší, než nějak šíleně luštit satelitní záběry (z vrchu toho stejně moc nevidíte), pak se hrabat v katastru a pak sledovat bezdrátový provoz. 😀
A nejen že zjistíš komu ten barák/pozemek patří, pak si můžeš kliknout na list vlastnictví a zjistíš co všechno dotyčný v daném katastru vlastní.
že lidem vadí šmírování a mají rádi soukromí?
Když jim vadí šmírování, tak proč se navzájem šmírují? A to docela aktivně. Viz jakékoliv dědina na lontě nebo klasické komunistické sídliště, kde vidíte druhýmu až na stůl a to bez dalekohledu. 😀
No zrovna v těch sídlištích je většinou výstavba typu obrovské bloky vzdálené od sebe stovky metrů, díky množství lidí co tam žije celkem anonymita. Takže IMO větší soukromí než v řadové nebo vilkové zástavbě (pokud člověk zrovna nebydlí v přízemí kde mu viděj lidi z ulice)
"....obrovské bloky vzdálené od sebe stovky metrů..."Třeba v Brně. na Vinohradech je to dovedeno k dokonalosti, protože některé domy jsou tam postaveny do tvaru písmene U. Některé balkóny jsou vedle sebe s mezerou necelý metr. Na Vinohradech a taky třeba v Bástru jsou okna, kam kvůli vedlejšímu domu nesvítí slunce celoročně. Já to mám v Líšni k sousednímu baráku 35 m. Z balkónu na balkón. Tahali jsme tam kdysi LANku. Vidím ob jeden barák někomu do obyváku tak, že když si tam pustí televizi, tak i bez dalekohledu rozeznám, co dávají. Má nějakou šílenou obrazovku. Na různých panelových sídlištích jsem prožil 2/3 svého života. Mě něco vykládejte o soukromí. 😀PS: V obyváku zachytím 23 SSID. (páté patro) 😀
Nelibí se mi, že koncentrace informací z rozdílných zdrojů v rukách jedné firmy. Teď navíc i takové informace, které sbírá, ale nepublikuje. Je to proti etice, volnému trhu, zájmům zákazníků té firmy a v konečném důsledku i proti dlouhodobým zájmům oné firmy. Cílem Google je vydělávat peníze. Peníze získává z reklamy. Účinnější reklama = cílená reklama. Pro cílenou reklamu potřebují co nejvíce informací o subjektu. Co není zakázáno, je dovoleno. Toto vše aproximujte do extrému a pochopíte, co se lidem s vlastním analytickým myšlením na praxi Google tak nelíbí.
Pokud bys četl článek tak google to API na hledani wi-fi vypnul... Už nefunguje žádný takový web... Je to smůla, je to pár měsíců zpátky a eště to šlo, jen prostě jsi z hlavičky paketů mohl zjistit, kdo k tobě na server posílá data a kde bydlí s přesností na +-10metrů...
tož článek jsem četl, ale tak pořád to musí nějak posílat tu adresu ne? zítra zkusím když nasimuluju mac adresu jedinýho AP v okolí a spustím mapy, jeslti mi to ukáže jeho polohu.
vy nechápete že to google měl všecky údaje z telefonů o polohách wifi... jen z dat paketů nezjistíte adresu člověka :)
Zajímavý článek 😉Jen pár chyb v jedné větě: Od té doby se toho ale mnoho změnilo a závěr *náseldujícího* článku už není platný – uživatel už nemůže lokalizovat polohu *konrkétních* MAC adres.
Z článku to není jasné, dokáže te prolomit zabezpečené wifi?Každopádně nadšený nejsem, dokážu si představit jak by to mohlo být krásně zneužito a to nejsem kdejaký trénovaný detektiv.Abychom se ze strachu vrátili ke kabelu...P.s.:Čekám, kdy se tu obejví Mirci Dušíny a začnou mi říkát, že ten kdo nemá co skrývat tak se nemusí bát.Já bych je chtěl vyvést z omylu.Dá se zneužít úplně všechno, dejme tomu že někomu napíšete mail, že by jste dokázali firmu řídit lépe než šéf.
W+IE již samo o sobě znamená nižší chápání, tvůj příspěvek to potvrdil, pomůžu ti:1) kde je vysílač, tam jsou i neutajené informace.....tak to prostě vyrobili, takové přijali standardy (to nemá s Google nic společného)2) každý je může sbírat3) proč za to popotahovat google, který jen využívá maximum volně dostupných informací, bo má schopnsti....ostatní jen čumí vztekaj se, že jsou tak úspěšní 😉
Zato Windows + Chrome znamená genialitu, že?Proboha, to je ale sebevědomí, nedokážete podle mích ikonek spočítat hodnotu IQ?Jinak k vaší reakci, autor příspěvku si nikde nestěžuje že systém nepochopil, spíš si posteskl, že to současné technologie umožňují. Možná vás to překvapí, ale současné technologie umožňují i vaše odposlouchávání, monitorování vašeho pohybu a do jisté míry i činnosti kterou přes den vykonáváte. Přesto je to nezákonné někoho špehovat a odposlouchávat... Ale protože to technologie umožňují, tak by vám jistě nevadily vaše odposlechy někde vystavené a k ním třeba i nějaké pikantní fotky. Tohle všechno technologie umožňují. Co třeba rovnou veřejně promítat na velkoplošné obrazovky záběry ze skenerů na letištích? Těch skenerů co umí vidět přes oblečení? Ať se také ostatní pobaví, vždyť technologie to umožňuje a komu to vadí, tak ať necestuje. Stejně tak komu vadí Wifi, nebo sledování mobilem, tak ať nepoužívá telefon.Jistě je to ad absurdum, ale jen jsem chtěl ukázat, že vše není tak černobílé. Google skutečně nedělá nic nelegálního, na druhou stranu úplně v pořádku mi to taky nepřijde. Když udělám fotografii osoby na veřejnosti, tak takovou fotografii zveřejnit nemohu, nemám-li svolení vyfotografované osoby, přesto a to přesto že ta osoba bude pro 99,9% obyvatel ČR anonymní - málo kdo ji pozná. Ale zveřejnit údaje typu, hej tamhle je veřejná wifi s použitým tímto zařízením a vysílá z domu na konci ulice, tak to je v naprostém pořádku...
Možná ne podle ikonek, ale podle toho co jsi napsal. "Mích" => tvé vzdělání nebude moc vysoké. Pro příště doporučuji, se buď dovzdělat, nebo se naučit to skrývat. To ostatně platí i pro "by jste" v původním komentáři od Ondr4H.
Kdybyste raději reagoval na obsah příspěvku.
Díky za skutečně fundovanou odpověď.
Víte, já "strašne rád znásilňuji" ČJ a schválně dělám takové chyby, které znemožnují pochopit komentář.Čeština je pružný jazyk a nedivil bych se, kdyby se stalo slovní spojení "by jste" spisovným.Vše závisí na intervenci těch páprdů, co o tom rozhodují co je a co není spisovné.Přečtete si tuto diskuzi a slovní spojení "by jste" je tu ješte jednou a né díky mému zásahu.Já budu psát by jste, protože mi to netrhá tak uši jako vyplivlé byste.A co mi řeknete na "Co by jste?" Opět zbytečná vyjímka v českém jazyce.
Tak to poslední by jsem/bych napsal špatně zase já. Tam záleží taky na věku, starší píšou by jste, mladší jsou naučeni na byste.
Názor byl 2× upraven, naposled 28. 7. 2011 16:38
Houby žádní starší, pouze hloupí píšou "by jste"
"A co mi řeknete na "Co by jste?" Opět zbytečná vyjímka v českém jazyce." // Tak toto je opravdu moc. Chápu, že asi nemáš za sebou ani ZŠ, nebo jsi na nějakém učňovském oboru, nicméně napsat takovou blbost i potom, co napíši, že se jedná o chybu?Patvar "by jste" se nepoužívá nikdy. Výjimka se píše s ý a i. NE NAOPAK.
Víš co vlez mi na záda, poučuj své okolí.To tě musí milovat B-] ...
Své okolí poučovat nemusím, protože se s idioty (jako ty) nestýkám ;)
Aby jste 😀 se nepoprděl...Já se nestýkám zase přitroublými náfuky, takže můžeme být v klidu oba.A mimoto idiot je pod 35 bodů iq a já mám iq 126 bodů B-] .
K číslu svého IQ si se dopracoval jak? Spočítal sis prsty na ruce? Promiň, ale pokud něco tvrdíš a nejsi schopen zvládnout to, co zvládají děti, co vyjdou ZŠ (řekl bych, že průměr bude IQ 100), tak to nikdo nemůže uvěřit. Chápu, že překlepnout, či z nepozornosti, může udělat chybu každý, ale setrvávat v tom a ještě osočovat někoho, kdo tě opraví, je zhovadilost.Pevně doufám, že si to aspoň do budoucna zapamatuješ, že tě někdo takhle "prudil" a od teď to už budeš psát vždy správně.
Inteligence není o tom jestli mluvím a píšu jako soudružka učitelka, to ti ještě nikdo nevysvětlil?Dělal jsi testy na IQ?Jestli nevíš kolik má člověk prstů na ruce, tak také nebudeš nejbystřejší 😀 .
"Jestli nevíš kolik má člověk prstů na ruce, tak také nebudeš nejbystřejší" Jak říkáš není to o tom jak píšeš, ale o tom jak dokážeš pochopit souvislosti. A tímto si právě potvrdil, že to s tím tvým IQ nebude opravdu, tak horké ;)
Pochopil jsem to moc dobře, ale alespoň nejsem teplej provokatér jako ty B-] ...
Prý teplej 😃 No nevadí, jiní mě nazývají homofobem.
Ano, tak to bývá homofob je prý většinou latentní homouš 😀 ...
Aha, pán co rád kastuje.To už samo o sobě něco znamená a vysvětlovat vám něco bude na dlouhou dobu, ne-li nemožné.Zajímá vás proč používám tuto kombinaci nebo máte hned ve své tupé palici škatulku IE uživatel=zabednění uživatel?Mě narozdíl od vás napadne hned několik možností.Pomůžu vám, ať nevypadáte před myslícími lidmi(Myslím setkání z očí do očí) za vola.1.)Ano jsem zabednění uživatel, na internet se dostanu jedině přes to modré kolečko.2.)Byl jsem na noční a v práci nemáme jinou kombinaci k surfování na netu.3.)Zkoušel jsem všechny možné prohlížeče a IE mi na to mém obstarožním počítači starém pět let s originálnímy XP, u kterých nemám sebemenší tendenci je na stará křemíková kolena počítače měnit, funguje bez problému narozdíl od chromu, opery, firefoxu, maxthonu aj.Rychle nabíhá, rychlá odezva apod.4.)Byl jsem u známého a u něj byla možnost 1 nebo 3.5.)Svůj počítač mám v opravně a používám ten co jsem dostal od servisu.6.)Jsem fanatický fanoušek windowsu...Napíšte mi tu odpověd co si myslíte, napovím vám že je to ta nejdelší možnost B-] .Příšte dlouze myslet než něco napíšete nebo promluvíte.V rodinném kruhu, jestli jste si takovou rodinu už nerozhádal, by to mohlo udělat neplechu.To platí pro všechny případy, ať už kastování podle nábytku, oblečení, dovolené a velice populárního kastování podle značky auta(To je velký nešvár, zvlášt když jste majitel zrezlého vraku a kritizujete sestře nové moderní auto korejské značky).
Tady vůbec nejde o prolamování. Jen o zjištění, že tam ta WiFi je. Rozdíl je asi takový, jako byste se ptal, jestli ten, kdo fotí váš dům a pak jeho fotku založí do databáze s popisným číslem a adresou, se tím nedopouští vloupání. Nedopouští, ale samozřejmě ta data mohou nějakému lupiči usnadnit práci. Ale jen v tom smyslu, že si váš dům nemusí tipovat "vlastnonožním" obcházením.
Jo přesně tohle je zase jiná služba Google, jmenuje se Street View 😀
No vždyť. 😉
Jakube, vaše články jsou super. 😉 Je vidět, že si se vším dáte záležet, narozdíl od některých z vašich kolegů. 😉
Ano vsetky clanky su typu: "bla bla bla ... google... bla... google... bla bla bla.... google... google..." 😀
redakce živě nemůže za to že MS došla šťáva a díky tomu není o Microsoftu moc co psát
co s tym ma MS? MS v podani napr. p. Hulana je to iste co google v podani p. Cizeka. Porovnaj clanky p. Cizeka s napr. s clankamo p. Javurka. p. Javurek ma zjavne pozitivny vztah ku Apple co ale neoplyvnuje jeho profesionalitu vo vybere oblasti ci znaciek, ktore su zdrojom jeho clankov...
Na každého se vařej párky:) až najdou ředitele s uřízlou hlavou možná si řeknou že to asi někomu vadí:))
pro jednoduše uvažující ano
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.