Emoji | Unicode | Gender

Google přinese lavinu genderově neutrálních emoji. Objeví se už v Androidu Q

Foto: Emojipedia
Google přinese lavinu genderově neutrálních emoji. Objeví se už v Androidu Q | Foto: Emojipedia

Pro letošní rok se stejně, jako v letech minulých, chystá aktualizace sady emoji. Google se tentokrát zaměřil hlavně na genderově neutrální znaky, kterých chce přidat přes padesát. Mají pomoci zmenšit prostor, který zaujímají znaky v klávesnicích na mobilních telefonech.

Roztříštěnost emoji není nic nového. Na jednotlivých platformách vypadají často naprosto rozdílně a i když se situace pomalu zlepšuje, k dokonalosti má daleko. Nepořádek je i v zobrazování těch znaků, ke kterým se pojí (či naopak nepojí) konkrétní pohlaví. V Unicode jsou často zakomponovány znaky jako muž, žena, ale i osoba, tedy znak genderově neutrální.

Klepněte pro větší obrázek 
S většinou neutrálních znaků se nesetkáváme.

Právě na ty se chce Google aktuálně zaměřit. Vytvoření nevyhraněných ikon zaprvé může pomoci bojovat proti stereotypům – např. dělník na stavbě přeci nemusí být vždy muž. Zadruhé ale právě může zmenšit počet ikon, které se objevují v našich klávesnicích.

Klepněte pro větší obrázek 
Genderově neutrální emoji by mohly pomoci v klávesnicích ušetřit místo.

Jak přibývají emoji, jejich nabídka roste a roste a je čím dál složitější najít konkrétní požadovaný znak. To se dá řešit nejrůznějším vyhledáváním, sjednocení osob pod ty genderově neutrální by ale mohlo ušetřit několik zbytečně zobrazovaných znaků. Aktuálně většina klávesnic zobrazuje jak mužskou, tak ženskou variantu jednotlivých obličejů, pokud by ale existovala neutrální verze, stačí zobrazit jen ji a pod nabídku skrývající se pod dlouhým stiskem skrýt další volby. To se ostatně používá již dnes pro volbu barvy pleti či vlasů.

Aktuálně navržené znaky zamíří do chystaného Androidu Q a jedná se tak o projekt Googlu. Ten ale doufá, že se ostatní společnosti připojí včetně zařazení do Unicode.

K čemu jsou emoji a jaké problémy přináší?

Zdroj: Emojipedia

Diskuze (27) Další článek: Jeff Bezos představil lander Blue Moon pro dobytí Měsíce. Testy motoru začnou v létě

Témata článku: Google, Android, Emoji, Klávesnice, Unicode, Gender, Ikona, Ostatní společnosti, Android Q, Znak, Volba barvy, Lavina, Roztříštěnost


Určitě si přečtěte

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 21

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 5

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

** E-mailové klienty pro desktop jsou stále populární. ** Na výběr je několik možností. ** K dispozici jsou i experimentální aplikace.

Vladislav Kluska | 74

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB