Google | Fotky

Google přináší do Fotek nový komunikátor. Slouží k posílání fotografií a zpráv

Google se před nedávnem rozhodl přidat do své služby Fotky obdobu příběhů, které známe z Instagramu apod., a vlastní komunikátor. První jmenované je již spuštěné, messenger vydává mezi uživatele až nyní.

Googlu se v oblasti komunikátorů příliš nedaří. Nejvíce používaným jsou pravděpodobně Hangouts, ty ale postupně chce ukončit a uživatele migrovat na nové Hangouts Chat a Meet. Zároveň zkouší RCS, ani tam ale nesklízí úspěchy. Vlastní komunikátor dokonce chvíli provozoval v rámci YouTube, z něj ho ale odstranil před několika měsíci. Je tak trochu s podivem, že se o něco podobného nyní pokouší v rámci Fotek Google.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
V rámci aplikace Fotky nově naleznete samostatný komunikátor.

Princip fungování je přitom jednoduchý – jakmile vyberete fotografii ke sdílení a klepnete na příslušné tlačítko, můžete ji poslat vybraným kontaktům v rámci Fotek stejně, jako doposud. Velkým rozdílem ale je, že se nevygeneruje odkaz, ale fotografie se zašle do společné konverzace. Ta přitom může být i skupinová.

Pro uživatele, kteří funkci používají častěji, se zajisté jedná o plus, v současném stavu se totiž generovala samostatná alba a občas bylo poměrně nepřehledné dohledat konkrétní fotografii. Nový messenger ale umožní i posílání klasických zpráv, byť neobsahuje funkce jako nálepky apod., které známe u konkurence. Dle slov Googlu totiž není cílem funkce nahradit např. WhatsApp či Messenger, ale pouze zjednodušit posílání fotografií.

Novinka je postupně nasazována mezi uživatele, hotovo by mělo být v průběhu týdne.

Jak dostat video, fotky a hudbu z telefonu na televizor?

Diskuze (7) Další článek: Samsung se dočkal další porážky. TSMC se stává nejhodnotnější společností v Asii

Témata článku: Software, Google, YouTube, WhatsApp, Instagram, Mobilní aplikace, Fotky, Fotografování, Fotoaparát, JPEG, Fotky Google, Komunikátor, Hangouts chat, Posílání, Messenger, Hangouts, Meet, Fotografie, Rámec, RCS, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu