Google | Google Pay

Google pracuje na vlastní platební kartě, nebude se ale po Applu úplně opičit

Velcí technologičtí hráči čím dál častěji brousí i do odvětví, která nejsou jejich doménou. Apple v loňském roce uvedl svou vlastní Apple Card a nyní se o něco podobného pokusí i Google. Ten ale nechystá kreditní, nýbrž klasickou debetní kartu.

Google v minulosti provozoval vlastní systém Wallet, ve kterém měli zákazníci k dispozici i vlastní platební kartu. Tuto možnost ale firma v roce 2016 zrušila hlavně s ohledem na příchod systému Google Pay. Ten v telefonech využívá k placení NFC, fyzická karta tedy není potřeba, a vše je vedeno skrze již existující platební karty u bank. Nyní ale podle informací webu TechCrunch opět pracuje na fyzickém nosiči.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto by mohla vypadat platební karta od Googlu a její nastavení. (Foto: TechCrunch)

Google se snaží o něco podobného, jako Apple se svou kreditní kartou Apple Card. Tedy zjednodušit používání celého účtu v rámci mobilní aplikace, aniž by uživatel musel navštěvovat pobočku či volat na zákaznickou linku. Hlavním rozdílem ale je to, že Google chystá debetní kartu. Ta by měla fungovat, alespoň ze začátku, skrze společnost Visa. Základní ovládání by přitom mělo být integrování právě v rámci Google Pay.

Prozatím není jasné, kdy a na jaké trhy Google Card zamíří. Kvůli tomu, že se jedná o debetní a ne kreditní kartu, bude mít navíc těžší start v USA, kde jsou kreditní karty velmi populární. Nabízí totiž často poměrně značné bonusy – Apple přidává výhody při nákupu zařízení či nejrůznější cashback. S ohledem na silnou regulaci v rámci Evropské unie jsou ale podobné výhody u nás méně časté – banky mají menší provizi z jednotlivých plateb. A kreditky zde ani nejsou tolik rozšířeny, zde by proto měl Google s debetkou naopak snazší vstup.

Jak funguje Apple Card? Podívejte se:

Diskuze (5) Další článek: Kaskádové lasery 1000× zrychlí internet. Z optického vlákna vymáčknou víc

Témata článku: Software, Google, Apple, Internet, USA, Fintech, Google Pay, Placení mobilem, Evropská unie, NFC, Banka, Peníze, Visa, Kreditní karta, Apple Card, Debetní karta, Platební karta


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači