Android | Play Store

Google požádal ESET a další firmy o pomoc. Budou zachytávat malware v obchodě Play

Foto: Google
Google požádal ESET a další firmy o pomoc. Budou zachytávat malware v obchodě Play | Foto: Google

Jeden z největších problémů Play Store by se konečně mohl mírně zlepšit. Google oznámil, že chce intenzivně bojovat s množstvím škodlivých aplikací, které se do obchodu dostávají (a že jich je dost) a začal spolupracovat se třemi výrobci mobilního bezpečnostního softwaru. Ti se nově budou podílet na zachytávání podezřelých aplikací. 

Konkrétně jde o firmy Lookout, Zimperium a slovenský ESET, kteří společně vytvoří tzv. App Defence Alliance, tedy alianci pro obranu aplikací. Google uvedl, že si tyto společnosti vybral proto, že podle něj slaví v oblasti mobilní bezpečnosti největší úspěchy.

Všechna tři jména nyní dostanou přístup do systému Googlu, který kontroluje aplikace a budou z něj dostávat vzorky softwaru. Zároveň se k nim bude dostávat veškerý malware, který bude zachycen, aby se o něj mohly postarat. Plus pokud na škodlivou aplikaci narazí sám uživatel, může ji nahlásit přímo alianci.

Útočníci se na obchod Google Play snaží propašovat pochybné kusy softwaru velmi často. Přeci jen Android je nainstalován na více než 2,5 miliardách zařízeních po celém světě, což z něj dělá atraktivní platformu pro šíření neplech. Google sice každoročně uvádí, že se jeho bezpečností snahy lepší a zachytává čím dál více aplikací, stále jich je ale dost na to, aby bylo možné mluvit o vážném problému. Vznik aliance jen potvrzuje, že na to Google zcela nestačil.

I pouhá jedna nakažená aplikace, tváří-li se dostatečně atraktivně, může udělat paseku na milionech zařízení. Už jsme to viděli až mockrát. Proto je kritické, aby se do obchodu vůbec nedostala.

Diskuze (17) Další článek: Po virtuální realitě končí i ta papírová. Google ruší brýle Cardboard, projekt bude open source

Témata článku: Google, Software, Android, Mobilní aplikace, Play Store, Malware, ESET, Obchod, Google Play, Lookout, Aplikace, Záchyt, Aliance, Škodlivá aplikace


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor