Google | Internet | USA

Google položí nový transatlantický kabel. Propojí USA, Velkou Británii a Španělsko

Google představil svůj plán na výstavbu nového podmořského kabelu, který propojí města New York v USA, Bude ve Velké Británii a španělské Bilbao. Projekt nese jméno matematičky, informatičky a důstojnice námořnictva Spojených států Grace Hopper.

Nový kabel se stane součástí soukromé podmořské infrastruktury, čítající například kabely Curie mezi Spojenými státy a Jižní Amerikou, Dunant mezi Spojenými státy a Francií a Equiano mezi Evropou a Afrikou. Uvedení do provozu je plánováno na rok 2022.

Kabel Grace Hopper

Jedním z důvodů položení transatlantického kabelu je skutečnost, že Google chce v blízké budoucnosti ve španělském Madridu spustit regionální centrum svých cloudových služeb. Kvůli připojení ke globální infrastruktuře potřebuje dostatečně rychlou a spolehlivou konektivitu.

Grace Hopper bude vůbec prvním kabelem Googlu vedoucím do Španělska a úplně prvním podmořským kabelem do Velké Británie položeným soukromou společností. Dle dostupných specifikací má obsahovat 16 párů optických vláken, což bude znamenat významný upgrade internetové infrastruktury spojující USA s Evropou.

Důležitost kabelů

Grace Hopper bude čtvrtým kabelem, který zcela vlastní Google. Kromě těchto soukromých kabelů je také členem řady konsorcií, která společně provozují kabely po celém světě. Účastní se například příprav kabelu Blue-Raman, jež povede mezi Indií, Izraelem a Itálií.

V současnosti je 98 % mezinárodního internetového provozu po celém světě realizováno pomocí podmořských kabelů. Rozsáhlá síť, křižující oceány, umožňuje sdílení, vyhledávání, odesílání a příjem informací po celém světě rychlostí světla.

Google komentuje své plány: „Soukromé podmořské kabely nám umožňují efektivní plánování budoucích kapacit s ohledem na potřeby našich zákazníků a uživatelů na celém světě a přidávání úrovně zabezpečení nad rámec toho, co je k dispozici na veřejném internetu.“

Diskuze (29) Další článek: Opera 70 potěší bordeláře. Zlepšuje interní vyhledávač

Témata článku: Google, Internet, USA, Evropa, Velká Británie, Francie, Itálie, Afrika, Indie, Španělsko, Izrael, Infrastruktura, Podmořský kabel, Břit, Kabel, Bilbao, Celý svět, Equiano, Madrid, New York, Dunant, Grace Hopper, Jižní Amerika


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 88

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11