Google | Internet | USA

Google položí nový transatlantický kabel. Propojí USA, Velkou Británii a Španělsko

Google představil svůj plán na výstavbu nového podmořského kabelu, který propojí města New York v USA, Bude ve Velké Británii a španělské Bilbao. Projekt nese jméno matematičky, informatičky a důstojnice námořnictva Spojených států Grace Hopper.

Nový kabel se stane součástí soukromé podmořské infrastruktury, čítající například kabely Curie mezi Spojenými státy a Jižní Amerikou, Dunant mezi Spojenými státy a Francií a Equiano mezi Evropou a Afrikou. Uvedení do provozu je plánováno na rok 2022.

Kabel Grace Hopper

Jedním z důvodů položení transatlantického kabelu je skutečnost, že Google chce v blízké budoucnosti ve španělském Madridu spustit regionální centrum svých cloudových služeb. Kvůli připojení ke globální infrastruktuře potřebuje dostatečně rychlou a spolehlivou konektivitu.

Grace Hopper bude vůbec prvním kabelem Googlu vedoucím do Španělska a úplně prvním podmořským kabelem do Velké Británie položeným soukromou společností. Dle dostupných specifikací má obsahovat 16 párů optických vláken, což bude znamenat významný upgrade internetové infrastruktury spojující USA s Evropou.

Důležitost kabelů

Grace Hopper bude čtvrtým kabelem, který zcela vlastní Google. Kromě těchto soukromých kabelů je také členem řady konsorcií, která společně provozují kabely po celém světě. Účastní se například příprav kabelu Blue-Raman, jež povede mezi Indií, Izraelem a Itálií.

V současnosti je 98 % mezinárodního internetového provozu po celém světě realizováno pomocí podmořských kabelů. Rozsáhlá síť, křižující oceány, umožňuje sdílení, vyhledávání, odesílání a příjem informací po celém světě rychlostí světla.

Google komentuje své plány: „Soukromé podmořské kabely nám umožňují efektivní plánování budoucích kapacit s ohledem na potřeby našich zákazníků a uživatelů na celém světě a přidávání úrovně zabezpečení nad rámec toho, co je k dispozici na veřejném internetu.“

Diskuze (29) Další článek: Opera 70 potěší bordeláře. Zlepšuje interní vyhledávač

Témata článku: Google, Internet, Evropa, USA, Velká Británie, Indie, Itálie, Afrika, Francie, Izrael, Španělsko, Podmořský kabel, Jižní Amerika, New York, Pólo, Madrid, Břit, Bilbao, Grace Hopper, Hopper, Kabel, Equiano, Celý svět, Infrastruktura, DunantBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Jak psát, posílat a přijímat SMS na počítači

Jak psát, posílat a přijímat SMS na počítači

Psát a přijímat textovky nemusíte jen prostřednictvím telefonu. Pomocí aplikací od Microsoftu nebo Googlu jej propojíte s vaším počítačem, díky čemuž pak můžete SMS zprávy vyťukávat pohodlněji na klávesnici. Zjednoduší vám to i správu zpráv.

Jan Spěšný
SMSTipy
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály