Chytrá domácnost | Google Asistent | Hlasový asistent

Google pohřbil chytré displeje třetích stran. Bude podporovat jen vlastní produkty

Chytré displeje s integrovaným Asistentem Google prodává (pod značkou Nest) nejen provozovatel největšího internetového vyhledávače, ale i řada dalších firem, jako jsou Lenovo, LG či JBL. Jejich produkty sice nenabízejí tolik funkcí, jako originál od Googlu, přesto si díky příznivějším cenám dokázaly najít své zákazníky.

Jednou z klíčových vlastností chytrých displejů je integrace Asistenta Google, díky kterému lze komunikovat s tímto typem zařízení prostřednictvím hlasových příkazů. Nyní se v článku podpory, věnovaném hovorům přes Google Duo prostřednictvím chytrých displejů, objevila formulace, ze které vyplývá ukončení softwarové podpory celé řady produktů třetích stran.

Pohřeb zaživa

„Důležité: Google již neposkytuje aktualizace softwaru pro tyto chytré displeje třetích stran: Lenovo Smart Display (7", 8" a 10"), JBL Link View a LG Xboom AI ThinQ WK9 Smart Display. Může to mít vliv na kvalitu videohovorů a schůzek,“ stojí na stránce podpory.

První chytré displeje s integrovaným Asistentem Google byly představeny v lednu roku 2018 na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES). Modely LG ThinQ WK9, Lenovo Smart Display 8, Lenovo Smart Display 10 a JBL Link View se začaly prodávat ještě v témže roce. Posledním chytrým displejem třetí strany byl sedmipalcový model od společnosti Lenovo, představený na konci roku 2019.

Už v únoru 2019 ale Google poněkud překvapivě oznámil, že zastavuje hlavní vývojovou větev platformy Android Things. Od té doby byla tato platforma pro vývoj propojených a chytrých zařízení určena pouze pro komerční produkty, jako jsou chytré displeje a reproduktory.

Chytré displeje se na svém počátku dočkaly mnoha převratných funkcí, kterými chtěl Google překonat konkurenční Amazon. Postupně však nadšení uvadalo a nových funkcí bylo stále méně a méně. V únoru loňského roku se majitelé těchto zařízení dočkali zákazu webového prohlížeče, který Google obhajoval chybějící podporou funkce SafeSearch.

Nyní, když Google přestal poskytovat aktualizace pro chytré displeje od výrobců třetích stran, to fakticky znamená konec těchto zařízení. Samotné ukončení aktualizací sice nebude mít bezprostřední vliv na jejich funkčnost, ale nelze očekávat, že by v budoucnosti přišly jakékoli nové funkce.

Diskuze (3) Další článek: Prodeje počítačů padají na předcovidové hodnoty. Schytal to i Apple

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,