Google Plus v kostce: manuál nového uživatele

Google spustil svoji službu Google+, která v posledních dvou dnech neoficiálně vtrhla i do České republiky. Objevujete ji jako my? Možná vám pomůže tento přehledový návod.
Google Plus v kostce: manuál nového uživatele

Nastavte zasílání informačních e-mailů

Google+ toho ve výchozím stavu posílá docela dost i na e-mail. Pokud nechcete být vyrušováni dvojnásob v černé liště a v poště (případně i v mobilním klientu pro Android), oznámení na e-mailu můžete výrazně omezit v nastavení. Zde je k dispozici i upozorňování na mobil pomocí SMS, tato funkce je ale zatím dostupná pouze v Indii a USA.

Klepněte pro větší obrázek
Pokud vám Google+ zahltí schránku, změňte nastavení

Nastavte označování na fotografiích

V záložce Google+ můžete také upravit, kdo všechno vás bude moci označovat na fotografiích. Používá se přitom stejný systém jako třeba u sdílení. Vyberete tedy ty kruhy a případně pouze konkrétní uživatele, kteří k tomu budou mít právo. Pokud naopak výběr smažete, nebude vás moci na fotografii označit žádný uživatel Google+ bez vašeho potvrzení.

Klepněte pro větší obrázek
Ve výchozím stavu vás mohou bez potvrzení označovat všichni z kruhů

Nastavte geolokaci fotografií

Google pamatuje i na geolokaci fotografií. Ve výchozím stavu je vypnuto zobrazování polohy podle EXIFu čerstvě nahraných fotek. V nastavení na kartě Google+ to ale můžete opět aktivovat. Hodí se to zejména u mobilů, které do metainformací umí ukládat i aktuální geografickou polohu.

Nastavte viditelnost profilu a podívejte se na něj cizíma očima

Na kartě „Profil a ochrana osobních údajů“ můžete celkem detailně určit, které části vašeho profilu uvidí návštěvníci. Takže zatímco profilovou fotografii uvidí všichni, záznam o zaměstnání třeba pouze vybrané kruhy nebo dokonce pouze konkrétní uživatelé. Oproti Facebooku probíhá nastavení této viditelnosti interaktivně přímo na kartě klepnutím na konkrétní položku, takže nebudete mít problém s přehledností práv. Stejným způsobem můžete omezit viditelnost v kruzích a obecně viditelnost a sdílení všech dalších částí webu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
V nastavení soukromí můžete nastavit viditelnost různých prvků profilu pro různé návštěvníky. Na svém profilu najdete také textové pole „Podívat se jako...“, pomocí kterého zjistíte, jak váš profil uvidí naprostý cizinec, nebo naopak konkrétní osoba

Nastavte jazyk a stáhněte si veškerá data z Google+ na disk

Pokud vám nebude vyhovovat čeština, podobně jako na ostatních službách Googlu si můžete kompletně změnit jazyk celého rozhraní služby. A pokud by vás Google+ přestal bavit, v rámci iniciativy Data Liberation si můžete vše stáhnout na svůj disk. Nejde přitom pouze o fotografie, které umí hromadně stáhnout i desktopový klient, ale i o kontakty ve formátu VCF, který přečtou mnohé komunikační a poštovní služby a aplikace.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Přehledný export dat do archivů ZIP má Google propracovanější a výrazně rychlejší než Facebook
Zatímco Facebook zálohu generuje i několik hodin, Google vše zhotoví téměř okamžitě

Témata článku: Video, Google, Google+, Web, Sociální sítě, Běžný účet, Propojení, Doporučený obsah, Veřejná galerie, Web Mail, Kost, Speciální doplněk, Editace videa, Stejná logika, Strike, Nastavení, První přehled, Mail, Rodinný příslušník, Album, Starý uživatel, Tradiční rozhraní, Google Mail, Google Video, Ozubené kolečko, Mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF