Google Plus v kostce: manuál nového uživatele

Google spustil svoji službu Google+, která v posledních dvou dnech neoficiálně vtrhla i do České republiky. Objevujete ji jako my? Možná vám pomůže tento přehledový návod.
Google Plus v kostce: manuál nového uživatele

Společná horní černá lišta

Jak jste si jistě všimli, Google dnes používá novou společnou černou horní lištu. Nejedná se pouze o rozcestník na jeho služby, ale i o chytré propojení se službou Plus. V pravé části najdete ozubené kolečko pro vstup do nastavení, ale také indikaci oznámení – roletové menu, ve kterém se budou zobrazovat informace o nových komentářích, zařazení do kruhů aj. Pokud tedy budete třeba na Gmailu nebo jiné aplikaci Googlu, Plus bude na pozadí stále aktivní.

Klepněte pro větší obrázek
Nová společná černá lišta umožní ovládat Google+ i v osttaních službách ekosystému

Když roletové menu rozbalíte, klepnutím na konkrétní oznámení se zobrazí podrobnosti, aniž byste museli opustit aktuální stránku. Pokud tedy někdo připojí komentář k vašemu příspěvku, stačí klepnout a můžete si přímo v nabídce přečíst celé vlákno, případně i zareagovat. Třeba z vyhledávače nebo Google Readeru.

Stále se vše vyvíjí, funkce Google+ tedy z lišty u jiných webů občas zmizí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Práce s oznamovací nabídkou a dialog pro rychlé psaní zpráv. Ke všemu se dostanete, aniž byste byli přímo v aplikaci Plus

Videochat Setkání – Huddle

Vpravo od zdi streamů najdete tlačítko „Zahájit setkání“. Na něj dávejte pečlivý pozor, spustí se totiž hromadný videochat až o deseti lidech postavený na GTalku. Spouští se přímo ve webovém prohlížeči a vyžaduje speciální doplněk. Podstatné je ale to, že pošle pozvánku do místnosti všem členům aktuálně vybraného streamu. Před započetím videa sice můžete členy diskuze omezit, případně vybrat úplně jiné osoby, pokud na to ale zapomenete, můžete leckoho zbytečně obtěžovat – zvláště když budete v kruhu, který obsahuje desítky členů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Příprava setkání – hromadného videochatu. Dávejte dobrý pozor, jaký stream zrovna používáte, jinak do chatu pozvete všechny své kruhy. Vše lze ale naštěstí ještě před spuštěním změnit. Na posledním obrázku je pak podoba pozvánky, která se ozbrazí na zdi

Google Talk Plugin je k dispozici pro Windows, Mac OS X i Linux, a pokud jej ještě nemáte nainstalovaný, Google+ si ho před započetím videochatu vyžádá. Stejně jako v případě Flash Playeru můžete upravit nastavení kamery, mikrofonu a reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diskuze ve více lidech na Androidu

Setkání můžete vyzkoušet i v mobilní aplikaci pro Android. Hromadný chat se tu jmenuje Huddle. Pokud nebudete mít problémy s instalací, můžete se ještě setkat s obtížemi při přihlašování – zde je jednou z rad promazání cache a případně nová instalace. Zaručeně vše funguje na nejnovějším čistém Androidu 2.3 (měl by stačit 2.1) s klasickým účtem na doméně Gmail.com.

Přihlašování na místa

Z mobilního telefonu se můžete i přihlašovat v různých místech po vzoru Facebook Places. Toto už delší dobu umožňuje i mobilní Buzz a aplikace Latitude v mobilních Google Maps. V tomto případě ale žádnou aplikaci nepotřebujete, vše funguje totiž i z mobilního webového rozhraní – stačí v prohlížeči navštívit plus.google.com. Vše bez problému funguje přinejmenším v mobilních webkitových prohlížečích (výchozí prohlížeče na iOS a Androidu).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přihlášení v místě pomocí oficiálního klientu pro Android. Přihlášení z webového rozhraní mobilu je podobné, jen postrádá tak bohaté možnosti úprav

Přihlašování na místa v Latitude a Google+ funguje trošku jinak než u konkurence, nemůžete totiž vytvářet nové body. K dispozici máte pouze ty, které jsou již v oficiální databázi Google Maps.

Témata článku: Video, Google, Google+, Web, Sociální sítě, Google služba, Stejná logika, Kost, Veřejná galerie, Youtube Video, Starý uživatel, Speciální doplněk, Cizí video, Editace videa, Propojení, Web Mail, Geocaching, Mail, Výchozí stav, Limit, Album, Google Mail, Oficiální data, Kamarád, Čtvrteční odpoledne, Mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF