Google | Android | Mobilní aplikace

Google Photos dostaly na Androidu zvláštní datové omezení, dost možná jde o chybu

Podivná novinka se tento týden objevila se v aplikaci Google Photos, konkrétně její verzi na Android. Z nejasného důvodu přestali mít uživatelé možnost nastavit si, zda chtějí videa nahrávat přes svá mobilní data, nebo ne. Nově si mohou pouze vybrat limit, kolik dat chtějí, aby k nahrávání veškerého obsahu bylo použito.

Na změnu upozornil server 9to5mac, který podotýká, že novinka je tak zvláštní, že skoro zavání spíše chybou než záměrnou aktualizací. Nově americkým a evropským uživatelům v nastavení Google Photos na Androidu úplně chybí možnost vypnout či zapnout nahrávání videí přes mobilní data, ve staré kolonce je „Denní limit pro nahrávání“, který se ale týká všech médií, tedy i obrázků.

Tento limit byl v roce 2019 zaveden v Indii, spočívá ve výběru úplného vypnutí mobilních dat, 5MB, 10MB, 30MB nebo neomezeného množství. Funkce je mířena na to, aby si člověk omylem všechna data nevyčerpal, což dává smysl, ale už neumožňuje dělat rozdíl mezi videi a fotografiemi. Pokud někdo tento rozdíl z nějakého osobního důvodu preferoval – třeba že fotky a videa bývají úplně jinak velké a lidé jich vlastní rozdílné množství – teď má smůlu.

Zmatení podporuje fakt, že stránka podpory Googlu žádnou změnu nezmiňuje a stále odkazuje na staré nastavení. K žádné aktualizaci nedošlo ani na iOS, kde si nadále uživatelé mohou vybrat staré nahrávání. Není tak vyloučeno, že Google jen něco popletl a na Androidu nastavení vrátí zpět.

Diskuze (1) Další článek: 18 vynálezů z CES 2022: Kamera s dýmovnicemi, domácí továrna na rtěnku a hnojicí čtyřkolka

Témata článku: Google, Android, iOS, Mobilní aplikace, Indie, Možná, Chyba, Uživatelé, Nahrávání, Mobilní data, Google Photos, Omezení, Limit, Telefony s Androidem na Heureka.cz