Google Pay | Placení mobilem

Google Pay se v Česku dále rozšiřuje, podporu přidávají Creditas a Richee

K podpoře platební metody od Googlu se aktuálně přidává další banka působící u nás – Creditas. Kromě uživatelů jejích účtů se dočkají i ti, kteří využívají služeb multibankovní aplikace Richee. Firma také chystá podporu dalších platebních systémů.

Podpora Google Pay se týká všech debetních karet vydané bankou Creditas. Zahrnuty jsou i karty vydané k účtu Richee, který je vázaný na stejnojmennou mezibankovní aplikaci, kterou firma provozuje. Skrze Google Pay pak lze i vybírat z bankomatů. Při běžném placení platí klasické podmínky služby – pro částky do 500 korun stačí telefon přiložit rozsvícený, pro vyšší je třeba jej odemknout, případně si aplikace vyžádá ověření otisku prstu/PINu či gesta.

Klepněte pro větší obrázek 
Podpora se týká i účtů založených v rámci multibankovní aplikace Richee.

Zároveň banka chystá podporu Garmin Pay a Apple Pay. Konkrétní termín spuštění nespecifikovala, mělo by k tomu ale dojít ještě letos.

Jak platit v obchodě za pomoci Google Pay?

Diskuze (8) Další článek: Algoritmus Googlu dokáže poznat rakovinu plic lépe než radiologové

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Google Pay, Apple Pay, Peníze, Banka, NFC, Fintech, Placení mobilem, Česká republika, Aplikace, Účet, Garmin Pay, Podpora, Creditas


Určitě si přečtěte

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

Jak poslat Teslu do protisměru? Stačí samolepky, které řidič nevidí

** Teslu v režimu autopilota je možné zmást a poslat do protisměru ** Odborníkům k tomu stačily tři samolepky na vozovce ** Je důvod se znepokojovat? Ne, pokud řidič dává pozor

Karel Kilián | 98

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB