Google Pay | Apple Pay | Placení mobilem

Kdo podporuje Google Pay a Apple Pay? Velký přehled bank a placení telefonem

Kdo podporuje Google Pay a Apple Pay? Velký přehled bank a placení telefonem

Podporu platebních systémů od Googlu a Applu oznámilo současně několik bankovních institucí a přidávají se tak na již poměrně obsáhlý seznam těch, kteří některou z moderních platebních metod podporují. Google a Apple Pay tak nově podporuje například ČSOB či Era.

Mezi nově podporované patří ČSOB, která pro Android provozuje aplikaci NaNákupy. Ta prozatím zůstává, do budoucna se ale pracuje na nahrazení systémem Google Pay. Na své si ale přišli uživatelé systémů iOS – přibyla podpora Apple Pay. To platí i Poštovní spořitelnu. U obou jsou podporované pouze karty Mastercard, na podpoře Visy se pracuje.

Ke Google Pay se nově přidává Unicredit Bank. Potvrzen je podpora karet Mastercard, o Vise se banka nezmiňuje. K ní se přidává i Air Bank, zde je ale omezení na Mastercard logické – banka jiné karty nevydává. Obě již dříve zavedly podporu Apple Pay, zde nedochází k žádné změně. Telefon je přitom shodně možné využít i k výběru z bezkontaktních bankomatů. U druhé zmiňované ale přibyla podpora Garmin Pay a Fitbit Pay.

Novinkou je i podpora Google Pay ze strany startupu Curve, který umožňuje sjednotit více platebních karet pod jednu. Můžete tak obejít svou banku, pokud nemá podporu placení telefonem.

Kompletní přehled podporovaných metod:

Banka Google Pay Vlastní Android aplikace Apple Pay Další služby
Air Bank ANO ANO (bude zrušeno) ANO Garmin Pay,
Fitbit Pay
Creditas ANO x x Garmin Pay
Curve ANO x x x
Česká spořitelna ANO ANO (do září 2019) ANO Garmin Pay,
Fitbit Pay
ČSOB ANO 

(pouze Mastercard)

ANO ANO (pouze Mastercard) x
Edenred ANO x ANO x
Equa bank ANO x x x
Fio banka ANO (pouze Mastercard) x ANO x
Home Credit ANO x x x
J&T ANO x ANO x
Komerční banka ANO x ANO Garmin Pay,
Fitbit Pay
mBank ANO x ANO x
Monese ANO x ANO x
Moneta Money Bank ANO x ANO Garmin Pay,
Fitbit Pay
Poštovní spořitelna ANO (pouze Mastercard) ANO ANO (pouze Mastercard) x
Raiffeisenbank x ANO ANO (pouze Mastercard) x
Revolut ANO x ANO Garmin Pay, Fitbit Pay (obojí pouze Mastercard)
Sodexo x ANO x x
Twisto x x ANO x
UniCredit Bank ANO (pouze Mastercard) x ANO (pouze Mastercard) x

Aktualizováno: 6. 11. 2019

Kde mobilem zaplatím?

Jednoduše všude, kde mají bezkontaktní terminál. Mobilní telefon či chytré hodinky se terminálu jeví, jako běžná platební karta. Při platbách nad 500 korun, kdy klasická bezkontaktní karta vyžaduje zadání PIN kódu na terminálu pak záleží na vámi používané službě. Většinou ale kód zadáváte buď přímo na telefonu či použijete otisk prstu. Platit takto můžete libovolně velkou částku, pozor si dejte jen na limity na vaší kartě nastavené v rámci banky.

Diskuze (21) Další článek: Jak se rychle a ekologicky dostat přes Atlantik? Greta Thunbergová řeší nečekaný problém

Témata článku: Google, Apple, Android, iOS, Peníze, Banka, Nositelnosti, Google Pay, Apple Pay, Hodinky, NFC, Placení mobilem, Revolut, Fintech, Twisto, MasterCard, Visa, Air Bank, Curve, Garmin Pay, Fitbit Pay, NaNákupy, Placení, PIN kód, UniCredit Bank