Google | Emoji

Google opět překresluje emoji. Android 11 nabídne novou sadu a k tomu i muže ve svatebních šatech

Zdroj: Emojipedia
Google opět překresluje emoji. Android 11 nabídne novou sadu a k tomu i muže ve svatebních šatech | Zdroj: Emojipedia

Jako každým rokem, i letos se dočkáme změn v rámci emoji. Zatímco novinek bude pomálu, Google se rozhodl překreslit některé současné znaky. Více se tak přiblíží ostatním platformám. Upravené emoji najdeme v Androidu 11.

Velká změna u emoji na Androidu přišla s příchodem verze 8, kdy Google zcela změnil sadu a zahodil původní design. Od té doby došlo k několika drobným změnám, hlavní design ale zůstal stejný. To se s příchodem Androidu 11 změní a emotikony na robotím systému se více přiblíží konkurenci. Designéři zde zahodí výraznější plastičnost a u některých symbolů dojde i ke kompletnímu překreslení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nová sada ikon (vpravo) je lehce pozměněná tak, aby více odpovídala emoji na jiných platformách. (Zdroj: XDA Developers)

Většina uživatelů si změny zřejmě nevšimne, a tak si možná říkáte, proč si tato zpráva vůbec zaslouží pozornost. Emoji jsou dnes nedílnou součástí elektronické komunikace a dostávají se z chatů i do firem. A tak je více než kdy jindy důležité, aby jednotlivé znaky byly rozpoznatelné na každé platformě a v ideálním případě bylo zcela jednoznačné, co vyjadřují. To je dáno jejich popisem v rámci Unicode znaku, ne vždy je to ale snadné odhadnout z jejich vizuální interpretace.

Předejde se tak případným nedorozuměním, kdy znak vypadá jinak např. na iOS oproti Androidu, kde je situace ještě složitější, protože jednotliví výrobci mají často svou vlastní sadu znaků. To platí i o některých komunikátorech i klávesnicích, a tak občas není snadné rozluštit, co bylo původním sdělením. V momentě, kdy se jednotlivé znaky k sobě vizuálně přiblíží, lze tyto negativní dopady minimalizovat.

Klepněte pro větší obrázek 
Součástí Androidu 11 budou i tyto nové znaky. (Zdroj: Emojipedia)

To trochu nabourává každoroční vydávání novinek, byť letos jich není mnoho – celkově se sice jedná o 117 znaků, mnoho z nich jsou ale kombinace již dříve vydaných. Mezi ně patří třeba černá kočka (kombinace emoji kočky a příznaku barvy), polárního medvěda (🐻+❄) či muže v obleku (🤵🏻+♂️). Zcela nový je ale třeba bison či úsměv se slzou, šváb, oliva a další. V nadcházející betaverzi Androidu 11 se s těmito novými znaky již setkáme, do systémů by pak měly zamířit na podzim s oficiálním vydání nových verzí, včetně iOS a Windows.

Zdroj: XDA Developers

Diskuze (17) Další článek: Vyzkoušeli jsme Asus Zephyrus Duo: dva displeje jako symbol prestiže

Témata článku: Windows, Google, Software, Operační systémy, Android, iOS, Emoji, Aktualizace, Gender, Design, Unicode, Emojipedia, Svatební šaty, Kočka, Znak, Sada, XDA Developers, Interpretace, Nová sadaStrážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware
Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Pokud potřebujete s někým sdílet informaci o tom, kde se aktuálně nalézáte, pak můžete využít řadu různých řešení. Některá načrtneme v tomto článku.

Karel KiliánJakub Michlovský
Mobilní aplikace
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály