Google | Předplatné

Google One přidává další výhodu k předplatnému. Zálohu fotografií a SMS z telefonu

V rámci předplatného Google One získáte dodatečné úložiště pro služby Googlu, které se sdílí napříč Gmailem, Diskem i Fotkami. K tomu máte i přístup k výhodám u partnerů. Nyní přibývá i možnost zálohy dat z vašeho telefonu.

Novinka je dostupná pro uživatele Android aplikace Google One a umožní zálohovat zprávy, data ze zařízení a fotografie. Základní zálohu má Android zabudovanou, zde ale Google uvádí, že oproti ní zvládne zálohovat i MMS zprávy a hlavně fotografie. Ty se přitom neukládají do služby Google Fotky, ale přímo do úložiště a jedná se tak o klasickou zálohu, ne synchronizaci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Google One umožní zálohovat vaše data z telefonu.

V případě havárie či zakoupení nového telefonu vám tak stačí stáhnout aplikaci Google One a data se vám obnoví zpátky. Veškerá nahraná data se vám počítají do objemu úložiště. Něco podobného ale umí přímo systém, a tak je až s podivem, že Google, místo toho, aby vylepšil funkci v Androidu, přichází s téměř duplicitní službou.

O Google One jsme si povídali v Týdnu Živě:

Diskuze (27) Další článek: Hyperrychlou hvězdu odpálila černá díra střední velikosti

Témata článku: Google, Bezpečnost, Android, Gmail, Úložiště, Mobilní telefon, Smartphone, Předplatné, MMS, Záloha, Výhoda, SMS, Google One, Fotografie, Google Fotka, Telefon


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11