Google | Web | Vyhledávače

Google odkládá mobile-first indexování ve vyhledávání. Vývojáři mají skoro rok navíc

Google již několik let avizuje, že bude v rámci svého vyhledávače prioritně ukazovat výsledky z mobilních verzí webů. K přechodu mělo nastat letos, nakonec ale dochází k odkladu na příští rok.

V dnešní době probíhá většina vyhledávání na Googlu skrze mobilní telefony, čemuž se firma snaží přizpůsobit a donutit i webové vývojáře, aby na tento vzrůstající trend reagovali. Dlouhodobě tak prosazuje weby optimalizované pro smartphony a v srpnu tohoto roku mělo dojít k velké změně, kdy měly být právě tyto verze webů výchozí pro vytváření indexu a hodnocení stránek. Pokud tedy stránka takovouto verzi nemá, dojde k jejímu propadu v rámci vyhledávání a upřednostnění jiných, optimalizovaných, webů.

Nyní ale dodává, že s ohledem na současnou situaci, kdy plno lidí řeší různé problémy, odsouvá tuto změnu až na příští rok. Zároveň pak připomíná ideální praktiky, které by měli vývojáři dodržovat. Tedy uzpůsobit jednotlivé prvky na stránce pro ovládání na telefonu, využívat lazy load pro obrázky (stejně jako správné velikosti) a zachovat stejný obsah v obou verzích, čemuž může dopomoci responsivní design, kdy není nutné vytvářet oddělené verze pro různé typy zařízení.

Nové datum, od kdy budou všechny weby primárně hodnoceny podle mobilní verze, bylo stanoveno na konec května příštího roku.

Víte, že na telefonech si z vyhledávání můžete zobrazit 3D objekty?

Diskuze (10) Další článek: Matebook X Pro se vrací: Notebook od Huawei zaujme hlavně displejem

Témata článku: Google, Software, Internet, Web, Vyhledávače, Mobilní telefon, Design, Smartphone, Příští rok, Verze, Mobilní verze, Typ zařízení, Vývojář, Verze Webů, VyhledáváníJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály