Google | Mapy Google | Soukromí

Google Mapy už můžete používat inkognito. Skryjete nakupování dárků i navštěvování hospod

Google postupně zavádí režimy inkognito do svých služeb a po YouTube jsou na řadě i Google Mapy. Po zapnutí se tak nebude ukládat nejen vaše poloha, ale i hledané podniky a další údaje.

Díky inkognito režimu nově můžete snadno skrýt, kde se zrovna nacházíte, údaje se totiž nebudou ukládat do historie vaší polohy. Stejně tak se neuloží ani vyhledávání, pokud tedy hledáte podniky pro nákup dárků či třeba navštěvujete doktora (a jiná místa), o kterých drahá polovička nemá vědět, nový režim vám pomůže.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Novinku naleznete v menu pro přepínání účtů.

Sám Google ale data dále sbírá, ukládá je ale pod anonymním identifikátorem, který není propojený s vaším účtem. Ten se přitom resetuje po každém zapnutí funkce.

Nový režim inkognito Google postupně zavádí postupně všem uživatelům aplikace na Androidu, dostupný tam bude v následujících dnech. Ti, kteří používají iOS, si budou muset ještě chvíli počkat.

Google Mapy zobrazí i zpoždění autobusů:

Zdroj: TechCrunch

Diskuze (9) Další článek: Týden Živě: Český internet 2020 a genderově-vyvážené emoji

Témata článku: Software, Google, Android, Mapy Google, YouTube, Mobilní aplikace, Mapy, Sledování, Soukromí, Režim, Nakupování, Mapa, Inkognito, Dárek, Google mapy, Hospoda, Zapnutí, Navštěvování

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky