Google | Android | Tablety | Chrome OS

Google končí s tablety. Dále se bude zaměřovat jen na notebooky

Google vydává tablety již pěknou řádku let, nikdy se ale příliš neuchytily. Minulý rok je vyzkoušel osadit systémem Chrome OS, nyní ale veškeré snahy v tomto segmentu vzdává. Zaměřovat se už bude pouze na notebooky a další hardware.

Podle informací webu Computerworld vyvíjel Google na tento rok dva menší tablety, v tomto týdnu se ale rozhodl všechny snahy v tomto odvětví ukončit a nadále se soustředit pouze na notebooky a hybridy. Toto rozhodnutí ale nijak neovlivní další hardware od firmy, jako jsou telefony Pixel, Chromebooky či řada pro chytrou domácnost Nest, stejně tak ani další výrobce – vývoj operačních systémů poběží i nadále.

Klepněte pro větší obrázek 
Pixel Slate je poslední čistě tablet od Googlu.

Americký gigant bude i nadále pokračovat ve vývoji řady Pixelbook. Tento notebook přitom patří mezi hybridní zařízení, kdy obrazovku lze otočit o 360 stupňů a používat zařízení jako tablet včetně stylusu. Systém Chrome OS tak bude i nadále pokračovat v transformaci na dotykové rozhraní, které se umí přizpůsobit zařízení. Ještě tento rok bychom se přitom mohli dočkat nástupce.

Takto vypadá poslední tablet od Googlu, Pixel Slate:

Diskuze (23) Další článek: Mohli bychom žít v měsíčních jámách? NASA vyvíjí roboty za dva miliony dolarů, které by to měly zjistit

Témata článku: Hardware, Notebooky, Google, Android, Tablety, Operační systémy, Chrome, Hybrid, Chrome OS, Chromebooky, Nest, Pixel Slate, Bude, Zařízení, Dale, Notebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5