Google Asistent | Reproduktory | Google Home

Google končí s chytrým reproduktorem Home Max. Náhradou mají být dva reproduktory Nest Audio

Chytrý reproduktor Google Home Max se objevil v roce 2017. Menší modely Home a Home Miny překonával především kvalitou zvuku – hutnými basy a samostatnými výškovými reproduktory. Byl drahý, ale jeho cena postupně klesala. Dál už klesat nebude, nyní Google oznámil ukončení jeho výroby.

O konci největšího chytrého reproduktoru s logem Google informoval server Android Police, který také získal oficiální vyjádření. „Vyprodali jsme Google Home Max a toto zařízení již nebudeme vyrábět.“ informuje provozovatel největšího internetového vyhledávače.

Místo jednoho si kupte dva

Ukončení výroby pochopitelně znamená, že po vyprodání zásob už nebude možné tento produkt koupit jako nový. Na českém trhu ho aktuálně nabízí například Alza, kde cena za kus lehce překračuje hranici devíti tisíc korun.

Samotný Google vnímá jako odpovídající alternativu pořízení dvou reproduktorů nové řady Nest Audio. Ty mohou poskytnout „skvělé řešení domácího ozvučení“ díky možnosti spárování a následné reprodukci stereofonního zvuku.

Tip: podívejte se, co umí Google Home mini

Nutno podotknout, že toto řešení vyjde o něco levněji – proti původní ceně Home Max přijdou dva reproduktory Nest Audio zhruba na polovinu. Menší cenovka ale odpovídá nižší kvalitě – reproduktory Nest prostě nemohou dosáhnout stejné úrovně hlasitosti ani podání zvuku.

Co znamená ukončení výroby?

Stávající majitele reproduktorů Home Max bude jistě zajímat, co pro ně znamená ukončení výroby tohoto produktu. V tomto případě máme dobré zprávy: všechna zařízení budou nadále fungovat jako doposud, bez jakékoli změny.

Google míní i nadále vydávat softwarové aktualizace a opravy zabezpečení pro tuto modelovou řadu. „Zavázali jsme se k poskytování skvělého zvuku a kompletních funkcí domácího ozvučení ve všech našich produktech s podporou Asistenta.“ uvádí se ve vyjádření. Výrobce však nijak nespecifikuje, jak dlouho ještě hodlá chytré reproduktory se svým hlasovým asistentem podporovat.

Posledním zbývajícím produktem řady chytrých reproduktorů tak zůstává kompaktní Home Mini. Ten je stále k dispozici v obchodě Google Store, kde je překvapivě levnější než novější Nest Mini. V českých e-shopech jeho cena startuje lehce pod 700 korunami.

Diskuze (1) Další článek: Vesmírné zprávy: Posádka SpaceShipTwo si poradila s mimořádnou situací

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,