Google | Samsung | Google Asistent

Google jedná se Samsungem. Chce protlačit Asistenta namísto Bixbyho

Aplikace od Googlu jsou přítomné na všech telefonech s Androidem, které mají oficiální služby a obchod Play Store. Většina výrobců ale k těmto aplikacím přináší vlastní alternativy a nejinak je tomu u Samsungu. Zde právě Google údajně jedná, aby s některými aktivitami výrobce polevil.

Samsung ročně prodá stovky milionů telefonů a patří mezi největší výrobce zařízení s Androidem. A byť běží právě na systému od Googlu, a má tak předinstalované i jeho služby, vytváří k nim své vlastní alternativy. Uživatelé tak mají k dispozici přehrávač hudby, aplikaci pro platby a třeba i galerii přímo od Samsungu namísto aplikací od Googlu. To platí i pro hlasového asistenta, kde by ale rád Google prosadil vlastní řešení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Dnes je v telefonech Samsung integrován hlavně Bixby. To by se ale mohlo změnit.

Jihokorejský výrobce přišel před lety s vlastním asistentem Bixby, který má dokonce na některých telefonech vlastní hardwarové tlačítko pro spuštění. Příliš vlídného přijetí se ale nedočkal a uživatelé se všemožně snaží si tlačítko přemapovat na jinou funkci. Nyní ale dle informací webu Bloomberg dochází k jednání mezi oběma společnostmi, aby Samsung upřednostnil právě Google Asistenta namísto vlastního řešení.

Chce se tak více dostat se svými službami i na telefony, kde výrobci tlačí své produkty. Google se také v poslední době hodně zaměřuje právě na Asistenta a chytrou domácnost, tento krok tak pro něj dává smysl. Rozhodně ale nebude zadarmo – internetový gigant platí za využívání jeho služeb i jiným hráčům. Například Applu platí miliardy dolarů za to, že bude výchozím vyhledávačem v rámci iOS a podobně tak činil třeba i u Mozilly a jejího Firefoxu.

Obě společnosti ale spekulace odmítly blíže komentovat. Google pouze prohlásil, že Samsung má, stejně jako ostatní výrobci, možnost si libovolně vytvářet vlastní služby, což je ostatně i jedna z výhod Androidu. Ze strany druhé pak zaznělo, že zatímco Samsung je odhodlaný dále vyvíjet vlastní služby, úzce spolupracuje s Googlem a dalšími partnery na zlepšení uživatelského zážitku.

Google Asistent je i v chytrých reproduktorech. Co umí?

Váš názor Další článek: Chrome na iOS poslouží jako plnohodnotný správce hesel

Témata článku: Software, Google, Apple, Internet, Samsung, Google Asistent, Android, Firefox, Mobilní aplikace, Mozilla, Google Home, Chytrá domácnost, Play Store, Bixby, Asistent, Bloomberg, Výrobce, Bixbyho, Služba, Telefon, Aplikace


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11