Google | Chytrá domácnost | Google Home

Google Home Max nabídne kvalitní zvuk i při vysoké hlasitosti [test]

Chytrý reproduktor Google Home Max není úplnou novinkou a prodává se již několik let. Stále by ale měl v rámci řady zastávat pozici toho nejlepšího, co Google nabízí. Potěší hlavně kvalitním zvukem i při vyšších hlasitostech.

Za zapůjčení na test děkujeme internetovému obchodu CZC.cz

Nejrůznější chytré reproduktory pro domácnost dávají většinou přednost funkcím a nízké ceně, oproti kvalitnímu zvuku a provedení. Díky tomu se ty nejlevnější prodávají i za 800 korun. Google Home Max ale stojí přesně na opačné straně tohoto spektra, po boku třeba s HomePodem. Běžná cenovka se totiž u nás pohybuje okolo 10 000 korun.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Google Home Max je pořádný cvalík, používat jej můžete ale i v režimu na výšku.

Cenový rozdíl oproti jiným je tak značný a Google slibuje opravdu kvalitní stereo zvuk. Uvnitř zařízení tak najdete čtyři reproduktory, dva woofery pro basy a nižší frekvence, dva tweetery pro výšky. Ty jsou překryté látkou typickou pro všechna zařízení Google Home. K dispozici je přitom ve dvou barvách – v námi testované šedé a téměř černé.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadají vnitřnosti reproduktoru

Co se týče dalších částí – po stranách a nahoře se nachází řada šesti mikrofonů, které slouží nejen k rozpoznání příkazu Hey Okay Google, ale i okolí. Díky tomu by tak Max měl být schopný upravit zvuk pro vyrovnaný zvuk. Po horní straně se nachází dotyková plocha, o její přítomnosti se ale dozvíte jen díky nálepce. Po přejetí prstem je možné snadno a lehce měnit hlasitost. Poklepnutím uprostřed dojde k pozastavení/pokračování přehrávání.

Vzduchem i dráty

Ze zadní strany najdete již klasický vypínač mikrofonu pro případy, kdy nechcete, aby Max poslouchal. Pro kontrolu vám vypnutí potvrdí hlasem i zčervenáním čtyř ikon, které se nachází zepředu pod látkou. Společně s ním najdete vzadu i zdířku pro napájení, připojená audio vstupu skrze 3,5 mm jack a USB-C. Co se týče bezdrátové konektivity, nechybí Wi-Fi s podporou 802.11b/g/n/ac (2,4 i 5 Ghz) a Bluetooth 4.2.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Spotify, Chromecast, Google Asistent, Chytrá domácnost, Wi-Fi, Apple Music, Tidal, Google Home, Bluetooth, YouTube Music, Hudba, filmy, seriály, Zvuk, Multimédia, Reproduktory, Nest, Home Max, Reproduktor, Google Home Max, Asistent, Kvalitní zvuk, Zařízení, Home Mini, Hlasitost, Aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5