Chytrá domácnost | Google Asistent | YouTube Music

Google Home a Asistent mají plnou podporu YouTube Music a castovat můžete i vlastní hudbu

Konec starého Google Play Music se blíží a nástupnická služba YouTube Music stále neumí některé funkce svého předchůdce. Nyní ale dohání jeden z největších nedostatků – nemožnost pouštět hudbu skrze Asistenta na chytrých reproduktorech a displejích.

Předplatné YouTube Music je v Česku již více jak rok, v zahraničí déle. Doposud ale trvalo poměrně zvláštní omezení. Hudbu totiž nešlo pouštět na chytrých reproduktorech Google Home pouhým hlasovým příkazem – přehrávání fungovalo pouze na verzi s displejem, nebo se hudba pustila na dostupném televizoru s Chromecastem. Celé YouTube Music se tak chovalo jako klasické YouTube, neumožňující přehrávání bez displeje a na pozadí, byť předplatné tyto funkce umožňuje. Obejít to šlo pouze za využití technologie Cast z telefonu.

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení zůstalo nezměněné, Asistent si ale nově poradí i s YouTube Music.

V posledních dnech ale Google pozvolna tuto restrikci uvolňuje a pokud používáte hudební předplatné od Googlu, můžete si hudbu přehrávat kdekoliv. Navíc se Asistent naučil spouštět i vlastní playlisty a rádia. Tedy to, co například se Spotify umí již dávno.

Změna přitom přichází téměř za pět minut dvanáct – v říjnu totiž dojde k postupnému vypínání právě starého Play Music, které sice nemá všechny funkce YouTube Music týkající se videa, stále ale nebyly předělány všechny drobnosti a integrace.

Co YouTube Music oproti předchůdci chybí, je například možnost castování. Tedy, z mobilního telefonu je možné odeslat obsah na Chromecast či podporovaný televizor, z webové verze na počítačích ale nikoliv. Stejně tak jako doposud nešlo odesílat vlastní nahranou hudbu, což se naštěstí mění. Doufejme tak, že Google všechny tyto drobnosti ještě na poslední chvíli doladí, jinak by to pro mnoho uživatelů mohl být velmi bolestivý přechod.

Diskuze (5) Další článek: Project Olympus: Startup pracuje na systému pro 3D tisk habitatů na Měsíci

Témata článku: Software, YouTube, Google, Spotify, Chromecast, Chytrá domácnost, Google Home, Google Asistent, Hudba, filmy, seriály, YouTube Premium, Google Play Music, Předplatné, YouTube Music, Play Music, Plná podpora, Reproduktor, Hudba, Česká republika, Displej, Asistent, ASI


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk