Google | Apple | Google Asistent | Siri

Google „hacknul“ Siri. Hlasovým příkazem otevře Google Asistenta

Google „hacknul“ Siri. Hlasovým příkazem otevře Google Asistenta

Apple společně s iOS 12 přinesl podporu zkratek pro asistentku Siri. Lze tak ručně nastavit, co má po provedeném hlasovém příkazu provést, a to dokonce i v aplikacích třetích stran. Google toho nyní velmi chytře využil a není tak problém skrze hlasový pokyn otevřít jeho Google Asistenta odkudkoliv, což by za normálních podmínek nebylo možné.

Kdo chtěl spustit na iOS Google Asistenta, byl nucený přímo otevřít jeho aplikaci. Apple totiž v rámci nejrůznějších systémových omezení neumožňuje, aby byl aktivován hlasem jako v případě Androidu, toto privilegium si nechává pouze pro svou asistentku Siri. S nejnovějším iOS 12 ale přišla i aplikace Shortcuts, která umožňuje ručně napojit Siri na služby a aplikace třetích stran. Toho využil Google v poslední aktualizaci svého Asistenta, kde právě pro tuto funkci přidal podporu.

Toto integrování zkratek Googlem je poměrně překvapivé a chytré řešení, jak Apple obejít. Jako příkaz můžete použít cokoliv od Hey Siri, Ok Google, které prolétlo přes nejrůznější servery, až po prosté Hey Siri, Good morning. Po zadání příkazu se totiž nemusí jen otevřít Asistent, ale je možné spustit konkrétní rutinu, tedy soustavu příkazů od regulace světel až po pouštění hudby.

Tahle vychytávka značně přibližuje celý ekosystém Googlu uživatelům iPhonů a je otázkou, zda si podobné jednání Apple nechá líbit, byť jej sám umožnil.

Zdroj: Thurrot

Diskuze (12) Další článek: Videokonference pro každou zasedačku: nová řešení od Logitech

Témata článku: Google, Apple, Google Home, Android, iPhone, Google Asistent, iOS, Siri, Chytrá domácnost, Homepod, Hlasový příkaz, Sir, Celý ekosystém, Nejnovější iOS, Poslední aktualizace, Hey Siri, Normální podmínka, Asistent, Good morning, Chytré řešení, Hlasový pokyn, Podobné jednání, Shortcuts, Nejrůznější server, Třetí strana


Určitě si přečtěte

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů