Google

Google Fotky mění pravidla zálohování videí. Nepodporované formáty nebudou zdarma

Google Fotky nabízí zálohu všech fotografií a videí z telefonu. V originální kvalitě se vše počítá do úložiště v rámci Google účtu, je ale možné zvolit komprimovanou podobu, která je kompletně zdarma. Tu nyní Google mění a u videí bude zdarma zálohovat pouze ty v podporovaných formátech.

Změna se týká všech nahraných videí, většiny uživatelů se ale zřejmě vůbec nedotkne. Mezi podporovanými formáty jsou totiž snad všechny běžně používané. Nechybí tedy .mpg, .wmv, .mp4 a další. Pokud byste ale přeci jenom nahráli jeden z těch formátů, se kterými si služba neporadí, budou se vám počítat do úložiště Google účtu. Na vás služba upozorní a můžete si je zobrazit a následně stáhnout či smazat skrze nastavení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na nepodporovaná videa vás Google upozorní a umožní jejich smazání či stáhnutí na lokální disk. Jejich přehled najdete také v nastavení služby.

Současně platí i velikostní omezení – fotografie mohou mít maximálně 75 MB či 100MP, videa mají strop nastavený na 10 GB. Jakékoliv fotografie menší než 256 x 256 px se také nenahrají.

Jak vytvořit prezentaci z videa a fotografií?

Zdroj: SlashGear

Diskuze (27) Další článek: Čipy pro IoT by mohly živit teplo i bakterie. Tranzistory vystřídají NEMy

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Fotky, Úložiště, Fotografování, Lokální disk, Zálohování, Formát, Nastavení, Pravidla, Služba, Fotografie, Podporovaný formát, Fotka, Nahrané video, Nepodporovaný formát


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 56

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 90

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 55