Google

Google Fotky mění pravidla zálohování videí. Nepodporované formáty nebudou zdarma

Google Fotky nabízí zálohu všech fotografií a videí z telefonu. V originální kvalitě se vše počítá do úložiště v rámci Google účtu, je ale možné zvolit komprimovanou podobu, která je kompletně zdarma. Tu nyní Google mění a u videí bude zdarma zálohovat pouze ty v podporovaných formátech.

Změna se týká všech nahraných videí, většiny uživatelů se ale zřejmě vůbec nedotkne. Mezi podporovanými formáty jsou totiž snad všechny běžně používané. Nechybí tedy .mpg, .wmv, .mp4 a další. Pokud byste ale přeci jenom nahráli jeden z těch formátů, se kterými si služba neporadí, budou se vám počítat do úložiště Google účtu. Na vás služba upozorní a můžete si je zobrazit a následně stáhnout či smazat skrze nastavení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na nepodporovaná videa vás Google upozorní a umožní jejich smazání či stáhnutí na lokální disk. Jejich přehled najdete také v nastavení služby.

Současně platí i velikostní omezení – fotografie mohou mít maximálně 75 MB či 100MP, videa mají strop nastavený na 10 GB. Jakékoliv fotografie menší než 256 x 256 px se také nenahrají.

Jak vytvořit prezentaci z videa a fotografií?

Zdroj: SlashGear

Diskuze (27) Další článek: Čipy pro IoT by mohly živit teplo i bakterie. Tranzistory vystřídají NEMy

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Fotky, Fotografování, Úložiště, Nepodporovaný formát, Nahrané video, Fotka, Formát, Podporovaný formát, Fotografie, Pravidla, Lokální disk, Služba, Zálohování, Nastavení


Určitě si přečtěte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85