Google

Google Fotky mění pravidla zálohování videí. Nepodporované formáty nebudou zdarma

Google Fotky nabízí zálohu všech fotografií a videí z telefonu. V originální kvalitě se vše počítá do úložiště v rámci Google účtu, je ale možné zvolit komprimovanou podobu, která je kompletně zdarma. Tu nyní Google mění a u videí bude zdarma zálohovat pouze ty v podporovaných formátech.

Změna se týká všech nahraných videí, většiny uživatelů se ale zřejmě vůbec nedotkne. Mezi podporovanými formáty jsou totiž snad všechny běžně používané. Nechybí tedy .mpg, .wmv, .mp4 a další. Pokud byste ale přeci jenom nahráli jeden z těch formátů, se kterými si služba neporadí, budou se vám počítat do úložiště Google účtu. Na vás služba upozorní a můžete si je zobrazit a následně stáhnout či smazat skrze nastavení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na nepodporovaná videa vás Google upozorní a umožní jejich smazání či stáhnutí na lokální disk. Jejich přehled najdete také v nastavení služby.

Současně platí i velikostní omezení – fotografie mohou mít maximálně 75 MB či 100MP, videa mají strop nastavený na 10 GB. Jakékoliv fotografie menší než 256 x 256 px se také nenahrají.

Jak vytvořit prezentaci z videa a fotografií?

Zdroj: SlashGear

Diskuze (27) Další článek: Čipy pro IoT by mohly živit teplo i bakterie. Tranzistory vystřídají NEMy

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Fotky, Úložiště, Fotografování, Služba, Nastavení, Fotografie, Lokální disk, Stáhnutí, Nahrané video, SlashGear, Formát, Nepodporovaný formát, Fotka, Pravidla, Zálohování, Podporovaný formát


Určitě si přečtěte

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 49

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky