Google | Android | Mobilní aplikace

Google Fit přináší sledování spánku a tmavý režim. Některým ale služba vůbec nefunguje

Google spustil předělanou verzi své služby v minulém roce, od té doby se ale dalších větších změn nedočkala. Ty částečně přicházejí až nyní – nově je k dispozici tmavý režim, sledování spánku včetně grafů a pár vylepšení pro uživatele na iOS. Přesto ale služba mnoha lidem vůbec nefunguje. 

Přebarvení služby souvisí s příchodem Androidu Q, tedy desáté generace tohoto operačního systému, který nabídne tmavý režim. Postupně jej tak získávají další a další služby Googlu a při finálním uvedení systému, které je na spadnutí, by jej měly mít všechny aplikace. Vývojáři u Fitu ale zapracovali a kromě celého rozhraní přebarvili například i mapové podklady a tak zde nejsou prvky, které by výrazně svítily do očí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Celá aplikace Fit se převlékla do tmavého kabátu.

K tmavému režimu se přidává i vylepšení sledování spánku. To samotný Fit sice neumožňuje, můžete si jej ale propojit s jinými aplikacemi, jako je například Sleep as Android. Nově se kromě samotné informace o spánku synchronizují i další informace a grafy, které vám Fit zobrazí. Záznamy půjde navíc i editovat. Na iOS se k tomu uživatelé dočkají lepšího zaznamenávání ušlé vzdálenosti včetně mapy stejně, jako jsme zvyklí z Androidu.

Problémy s fungováním služby

V poslední době se ale objevuje čím dál více uživatelů, kterým služba nefunguje, či s ní mají problémy. Ukazuje to i hodnocení v Obchodě Play, kde si stěžují na nezaznamenávání tras či nesmyslné údaje. Problém očividně u některých trvá i několik měsíců a nevypadá to, že by Google aktivně něco řešil.

Klepněte pro větší obrázek 
Některým uživatelům služba vůbec nefunguje.

Lehkou naději dává připravovaná služba Google Coach, která má pomáhat s pravidelným cvičením a být takovým osobním trenérem. Ta je ale prozatím stále daleko a je otázkou, zda se jí vůbec v dohledné době dočkáme. Pro mnoho uživatelů tak bohužel nezbývá čekat a používat jinou aplikaci, než Google Fit.

Pro sledování aktivit můžete využít i chytré náramky, například nový Samsung Galaxy Fit:

Diskuze (7) Další článek: Microsoft zastaví vleklé problémy, vypíná podporu VBScriptu v Internet Exploreru

Témata článku: Software, Google, Android, Mobilní aplikace, iOS, App Store, Play Store, Sledování, Cvičení, Spánek, Režim, Fit, Obchod Play, Samsung Galaxy, Uživatelé, Android Q, Sleep as Android, Služba, Aplikace, Google Fit


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 71

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 110Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch