Google | Android | Mobilní aplikace

Google Fit přináší sledování spánku a tmavý režim. Některým ale služba vůbec nefunguje

Google spustil předělanou verzi své služby v minulém roce, od té doby se ale dalších větších změn nedočkala. Ty částečně přicházejí až nyní – nově je k dispozici tmavý režim, sledování spánku včetně grafů a pár vylepšení pro uživatele na iOS. Přesto ale služba mnoha lidem vůbec nefunguje. 

Přebarvení služby souvisí s příchodem Androidu Q, tedy desáté generace tohoto operačního systému, který nabídne tmavý režim. Postupně jej tak získávají další a další služby Googlu a při finálním uvedení systému, které je na spadnutí, by jej měly mít všechny aplikace. Vývojáři u Fitu ale zapracovali a kromě celého rozhraní přebarvili například i mapové podklady a tak zde nejsou prvky, které by výrazně svítily do očí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Celá aplikace Fit se převlékla do tmavého kabátu.

K tmavému režimu se přidává i vylepšení sledování spánku. To samotný Fit sice neumožňuje, můžete si jej ale propojit s jinými aplikacemi, jako je například Sleep as Android. Nově se kromě samotné informace o spánku synchronizují i další informace a grafy, které vám Fit zobrazí. Záznamy půjde navíc i editovat. Na iOS se k tomu uživatelé dočkají lepšího zaznamenávání ušlé vzdálenosti včetně mapy stejně, jako jsme zvyklí z Androidu.

Problémy s fungováním služby

V poslední době se ale objevuje čím dál více uživatelů, kterým služba nefunguje, či s ní mají problémy. Ukazuje to i hodnocení v Obchodě Play, kde si stěžují na nezaznamenávání tras či nesmyslné údaje. Problém očividně u některých trvá i několik měsíců a nevypadá to, že by Google aktivně něco řešil.

Klepněte pro větší obrázek 
Některým uživatelům služba vůbec nefunguje.

Lehkou naději dává připravovaná služba Google Coach, která má pomáhat s pravidelným cvičením a být takovým osobním trenérem. Ta je ale prozatím stále daleko a je otázkou, zda se jí vůbec v dohledné době dočkáme. Pro mnoho uživatelů tak bohužel nezbývá čekat a používat jinou aplikaci, než Google Fit.

Pro sledování aktivit můžete využít i chytré náramky, například nový Samsung Galaxy Fit:

Diskuze (7) Další článek: Microsoft zastaví vleklé problémy, vypíná podporu VBScriptu v Internet Exploreru

Témata článku: Software, Google, Android, iOS, Mobilní aplikace, App Store, Play Store, Spánek, Sledování, Tmavý režim, Cvičení, Sleep as Android, Fit, Android Q, Aplikace, Uživatelé, Obchod Play, Režim, Služba, Samsung Galaxy, Google Fit