USA | Bulvár a vtípky | Soudy

Google, Facebook a Tesla podle bizarní žaloby způsobují genocidu lidstva. Autor chce odškodné 2,3 bilionů dolarů

Tu a tam internetem prolétne zprávička o nějakém tom bizarním soudním sporu, na jehož počátku zpravidla stojí některý z mnoha patentových trollů. Případ z loňského prosince, který se v těchto dnech rozšířil sociálními sítěmi, ale všechny hravě překonává.

Jistý Cyrrus A. Parsa, zakladatel a výkonný ředitel The AI Organization, se totiž na sklonku roku rozhodl, že podá u jednoho z okresních kalifornských soudů velmi košatou žalobu na Google, jeho zakladatele, Marka Zuckerberga, Elona Muska, Teslu a další.

Řízená genocida pomocí technologií

Parsa je na několika desítkách stran (PDF) viní z toho, že zneužívají svoje umělé inteligence, 5G, virtuální a rozšířenou realitu, biotechnologie, kvantové počítače a vše ostatní k tomu, aby ve spolupráci s Čínou spustili řízenou genocidu lidstva a nastolili nový světový řád.

Sám Parsa v žalobě nastiňuje, že zastupuje všechny oběti sexuálního zneužívání, podvodů, koncentračních táborů, oběti obchodování s lidskými orgány a v neposlední řadě také křesťany, Tiběťany, Ujgury a právníky.

Když se začtete do dalších údajných provinění nadnárodních kybernetických korporací, na 29. straně se konečně dozvíte, co Cyrrus Parsa požaduje: 2,3 bilionů dolarů!

To po přepočtu činí zhruba 57 bilionů korun. Jen pro srovnání, výdaje českého státního rozpočtu za loňský rok činily 1,5 bilionů korun. Odškodné by tedy státní správě bez započtení inflace vystačilo zhruba na 38 let provozu.

Nevíme, jak to nakonec celé dopadne, ale troufáme si odhadnout, že Cyrrus A. Parsa soud nepřesvědčí.

Diskuze (33) Další článek: „Živý beton“ s fotosyntetickými bakteriemi se regeneruje a pohlcuje oxid uhličitý

Témata článku: Google, Facebook, Internet, USA, Elon Musk, Tesla, Čína, PDF, Bulvár a vtípky, Soudy, LAW, Biotech, Kosa, Odškodné, Google LLC, Lidstvo, Žaloba, Genocida, Cyrrus, LLC, Sexuální zneužívání, Bilión, TES, Marek Zuckerberg, ContextSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
V 17 hodin začíná Microsoft Build. Úvodní keynote sledujeme online
Filip KůželJakub Čížek
Microsoft Build 2022Konference
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět