USA | Bulvár a vtípky | Soudy

Google, Facebook a Tesla podle bizarní žaloby způsobují genocidu lidstva. Autor chce odškodné 2,3 bilionů dolarů

Tu a tam internetem prolétne zprávička o nějakém tom bizarním soudním sporu, na jehož počátku zpravidla stojí některý z mnoha patentových trollů. Případ z loňského prosince, který se v těchto dnech rozšířil sociálními sítěmi, ale všechny hravě překonává.

Jistý Cyrrus A. Parsa, zakladatel a výkonný ředitel The AI Organization, se totiž na sklonku roku rozhodl, že podá u jednoho z okresních kalifornských soudů velmi košatou žalobu na Google, jeho zakladatele, Marka Zuckerberga, Elona Muska, Teslu a další.

Řízená genocida pomocí technologií

Parsa je na několika desítkách stran (PDF) viní z toho, že zneužívají svoje umělé inteligence, 5G, virtuální a rozšířenou realitu, biotechnologie, kvantové počítače a vše ostatní k tomu, aby ve spolupráci s Čínou spustili řízenou genocidu lidstva a nastolili nový světový řád.

Sám Parsa v žalobě nastiňuje, že zastupuje všechny oběti sexuálního zneužívání, podvodů, koncentračních táborů, oběti obchodování s lidskými orgány a v neposlední řadě také křesťany, Tiběťany, Ujgury a právníky.

Když se začtete do dalších údajných provinění nadnárodních kybernetických korporací, na 29. straně se konečně dozvíte, co Cyrrus Parsa požaduje: 2,3 bilionů dolarů!

To po přepočtu činí zhruba 57 bilionů korun. Jen pro srovnání, výdaje českého státního rozpočtu za loňský rok činily 1,5 bilionů korun. Odškodné by tedy státní správě bez započtení inflace vystačilo zhruba na 38 let provozu.

Nevíme, jak to nakonec celé dopadne, ale troufáme si odhadnout, že Cyrrus A. Parsa soud nepřesvědčí.

Diskuze (33) Další článek: „Živý beton“ s fotosyntetickými bakteriemi se regeneruje a pohlcuje oxid uhličitý

Témata článku: Facebook, Google, Internet, USA, Elon Musk, Tesla, Čína, Bulvár a vtípky, PDF, Soudy, Genocida, LLC, Cyrrus, Bilión dolarů, Žaloba, LAW, Odškodné, Bilión, Biotech, Lidstvo, Kosa, Context, Marek ZuckerbergŠestikolku Perseverance pohání prehistorický procesor. Podobný měl i Apple iMac G3

Šestikolku Perseverance pohání prehistorický procesor. Podobný měl i Apple iMac G3

** Rover pohání prehistorický čip PowerPC 750, prolétlo internetem ** Ve skutečnosti je to složitější, je to jeho kosmická verze ** Jmenuje se BAE RAD750 a příliš nezestárnul

Jakub Čížek
PerseveranceProcesory
Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

Nejlepší program pro střih videa na doma: 9 video editorů, ze kterých si vyberete

** Pokročilé programy na doma stojí pár tisíc korun, jsou ale i zdarma ** Podpora 4K, hromada funkcí a efektové filtry jsou samozřejmostí ** Vybrali jsme 9 nejzajímavějších programů pro Windows

Stanislav Janů
Střih videaTipyNejlepší programySoftware
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Telefon, chytré hodinky, notebook a třeba i akční kamera. To jsou všechno přístroje obsahující akumulátory, o které je potřeba se alespoň trochu starat.

Jakub Michlovský
AkumulátoryTipy