Instant Messaging | Google Allo a Duo

Google Duo se kupodivu chytlo. Služba proto přichází z mobilů i na web

Nové komunikátory od Googlu se většinou příliš nechytí, aplikace pro videohovory Duo je ale výjimkou. Celosvětově se dočkala poměrně velkého úspěchu, a tak z mobilních telefonů konečně míří i na web.

Zatímco Allu se nepodařilo získat dostatečný počet uživatelů, Duo si získalo uživatele díky své jednoduchosti a provázanosti s Androidem. Ke spuštění stačí přímo v kontaktech telefonu kliknout na videohovor, případně vás aplikace vyzve k registrování za pomoci telefonního čísla stejně, jako má například WhatsApp.

Z mobilních telefonů ale nově míří i na web, odkud máte přístup k seznamu kontaktů a můžete odtud zahájit jak audio, tak i video hovor. Pro jeho správné fungování je ale třeba si profil v rámci Dua propojit se svým Google účtem. O případném příchozím volání budete informováni notifikací a můžete jej rovnou na webu i přijmout.

Ani na webu pak nechybí podpora nejzajímavější funkce celé služby – Ťuk ťuk, kdy se příjemci zobrazí video volajícího ještě předtím, než hovor zvedne. Dopředu tak víte, kdo vám volá a co případně dělá. O této skutečnosti je samozřejmě informován i ten, kdo vám volá a funkci jde případně vypnout, jedná se ale o poměrně šikovnou drobnost. Stále zde ale bohužel platí omezení, že služba nepodporuje skupinové hovory.

Aplikace pro mobilní telefony můžete stahovat skrze Play Store či App Store.

Jak je to s komunikátory u Googlu? Který přežije a který se změní?

Diskuze (5) Další článek: Volkswagen a Microsoft spojí síly: Vytvoří cloudové řešení pro chytrá a propojená auta

Témata článku: Software, Google, Web, Internet, Android, WhatsApp, Mobilní aplikace, App Store, Mobilní telefon, Chat, Instant Messaging, Play Store, Komunikace, Google Allo a Duo, Duo, Mobil, Videohovor, Aplikace, Google Duo, Hovor, Telefon, Komunikátor


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 86

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 19

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 145

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

Chcete zhubnout? Vynechte snídani!

** Vydatná snídaně patří přinejmenším půlstoletí k pilířům zdravé výživy ** Jenže lidé po celá tisíciletí nezačínali den tím, že si nacpali břicha a vyrazili za obživou ** Současné výzkumy nedokazují, že by vydatná snídaně pomáhala hubnout

Jaroslav Petr | 47